Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, ''artık huzurla gidilecek'' dedi.

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi,

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, limanın geçmişte aileler için bir yürüyüş noktası olduğuna işaret ederek, “Aileler yanlış uygulamalar nedeniyle limana girmeyi reddetti. Çalışmalar tamamlandıktan sonra bu bölge yine ailelerin gözdesi olacak ”dedi.

Bölgede ilk olarak toprak doldurma ve tesviye işlemlerinin yapıldığını belirten Başkan Geyikçi, “Kaldırım taşı döşeme işlemine şimdi başladık. Daha önce yol kenarında oturma alanı olarak da kullanılacak yarım metrelik duvarı yaptık. Parkta yaklaşık 400 metrelik yürüyüş alanı olacak. Finike-Demre karayolunun alt kısmında bulunan duvarı Boldag’dan getireceğimiz bölgeye özgü kayalar ve taşlarla süsleyeceğiz. Çiçekler ve ağaçlarla süsleyeceğimiz parkımız da güzel bir peyzaja sahip olacak.

Buna inanan küçük amfi tiyatroyu da yenileyeceğiz. Bu boş alanda gerekli çalışmaları yapıp küçük şovlar için hazır hale getireceğiz. Çocuk oyun alanı da koyacağımız parkımız ilçemizin gözde merkezi olacak ”dedi.

İlçe sakinlerinin yıllar önce akşamları aileleriyle çıktığı yürüyüşlerin mola noktasının limanda olduğunu belirten Başkan Geyikçi, “Vatandaşlarım zamanla yanlış uygulamalarla limanın ne hale geldiğini biliyor. Sonuç olarak aileleriyle birlikte limana gidemediler, gidemediler. Şimdi bu kötü görüntülere bir son verdik. İstenmeyen yapıları yok ettik. Ve burayı vatandaşlarımıza getirdik.

Parkın yanında Belediyemize ait bir bina bulunmaktadır. İlçemize yakışır hale getirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Çalışmalar tamamlandıktan sonra hemşehrilerimizden parkımızı korumalarını rica ediyorum. “Yakın zamanda olmasına asla izin vermemeliler.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here