Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kent Araştırmaları Merkezi Projesi’ ödül aldı

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kent Araştırmaları Merkezi Projesi’ ödül aldı

Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı’nda kentin hafızasını korumak amacıyla gerçekleştirdiği “Kentsel Araştırma Merkezi Projesi”, Tarihi Kentler Derneği’nin düzenlediği 2019 Tarihi ve Kültürel Miras Koruma Proje ve Uygulamaları Teşvik Yarışmasında Proje Ödülü’ne layık görüldü. Yarışma sonuçları 21.09.2020 tarihinde internet üzerinden yapılan jüri toplantısında belirlendi. Yarışmaya 39 belediye; toplam 67 proje ile başvurdu. Yarışma jürisi değerlendirmeleri sonucunda; Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü’nün yanı sıra 1 Jüri Özel Ödülü, 8 Proje, 8 Başvuru, 8 Süreklilik ve 13 Başarı Ödülü verildi.

ŞEHİR BELLEĞİ KAYDEDİLECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent için önemli bir yapıyı koruyacak ve kent merkezini kültür odaklı işlevlerle zenginleştirecek, tarihi kent merkezinde stratejik bir alanda konumlanan “Kent Araştırma Merkezi Projesi” ile ödüllendirildi. Karaalioğlu Parkı’nda yıllardır Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü olarak kullanılan “İpekböcek Okulu” proje ile İl Araştırma Merkezi olarak yeniden tasarlanıyor.

Kentsel Araştırma Merkezi Projesi ile Antalya’nın geçmişine ait her türlü veri, bilgi ve bilginin düzenlenmesi ve saklanması sağlanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here