Antalya'da projelere ödül dağıtıldı, projeler yapılacak mı sorusu soruldu.

Antalya

Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Proje Yarışması ödül töreni yapıldı.

16-22 Eylül tarihleri ​​arasında tüm dünyada kutlanan Avrupa Haftası’nın bu yılki teması “Herkes için Sıfır Karbon Emisyonu Hareketliliği” olarak gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları kentsel çözümlere dahil etmek ve özellikle gençlerle işbirliğini geliştirmek amacıyla hafta kapsamında “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Ödülü Proje Yarışması” düzenledi. Geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan yarışmada ödül töreni düzenlendi.

KAZANANLAR ÖDÜL ALDI

Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hacıarifoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanı Cem Oğuz, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Nurettin Tonguç ve Büyükşehir Belediyesi Fuayesinde düzenlenen ödül töreninde dereceye giren isimler katıldı. Ödül töreninde Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hacıarifoğlu ilk 3 yarışmacıya ödüllerini takdim etti.

FİNALİSTLER İÇİN KATILIM SERTİFİKASI

Salih Sandal yarışmada; Bisiklet kullanımının güçlendirilerek takip edilmesini sağlayan interaktif bir sosyal platform olan “ChipBİS” projesiyle ilk elektrikli scooter ödülünün sahibi. Fatih Dengeşik ise beyaz yakalı ve mavi yakalı çalışanların ulaşım aracı olarak bisiklet kullanarak ulaşımın rahatlamasını öngören “İşyerine Pedal Projesi” ile ikinci sırayı alarak bisiklet ödülünü kazandı. . Yusuf Ziya Çetin, sıcak yaz ve yağışlı havalarda Antalya’da işe bisikletleriyle giden vatandaşlar için tramvay ağının entegrasyonunu içeren “Tramvay Entegre Bisiklet Kenti Projesi” ile üçüncü seçildi. Ayrıca finalistlere katılım belgeleri verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here