Kepez Belediyesi'nde karakol için plan tamam…

Kepez Belediyesi

Kepez Belediyesi, ilçenin doğu sınırında, Gaziler Mahallesi’nde 550 dönümlük alan üzerine kurulan Antalya Esnaf Küçük Sanayi Sitesi talebini karşılamak için gerekli imar planını revize etti.

Polis karakolu talebi için imar revizyonu

Antalya Esnaf Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yetkilileri, Gaziler Küçük Sanayi Sitesi’nde planlama sürecinin tamamlanması ve inşaatın başlamasıyla güvenlik ihtiyacının arttığını belirtti. Büyüyen sanayi sitesinin güvenliğini sağlamaya yönelik bir imar planı kararı olmadığı da belirtildi. Bu kapsamda kooperatif ve Antalya Jandarma Komutanlığı, Gaziler Küçük Sanayi Sitesi’ndeki cami alanının karakol alanı olarak düzenlenmesini talep etti. Kepez Belediyesi, Gaziler Küçük Sanayi Sitesi civarında bölgeye hizmet veren yerleşik bir cami bulunduğunu düşünerek bu talebe olumlu yanıt verdi.
Planın revizyonuna ilişkin Kepez İlçe Müftülüğünden ‘uygun’ görüş alındı.

İmar revizyonu için meclis onayı

Kamu hizmet alanı olarak Hazine’ye ait olan Gaziler Küçük Sanayi Sitesi’nin ibadet planlı alanını düzenleyen 1/5000 ölçekli nazım imar planı revizyonu Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisince geçtiğimiz aylarda onaylandı.
Kepez Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü, kooperatifin talebi üzerine Gaziler Küçük Sanayi Sitesi içindeki cami alanını karakol alanı olarak düzenleyen imar planının 1/5000 ölçekli master imar planına göre revizyonunu hazırlamış ve Jandarma Komutanlığı.
Eylül ayında Kepez Belediye Meclisi’nin olağan toplantısında 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu oybirliğiyle kabul edildi.
Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylandıktan sonra imar revizyonunun yapıldığı alanın imar uygulaması yapılacaktır. Bu sürecin hukuki süreci tamamlandıktan sonra karakol binası yapılabilecektir.

“Ekonomiye katkı sağlayanların yanındayız”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptığı açıklamada, üretim yapan ve istihdama katkı sağlayan esnaf sitelerinin hizmet taleplerini karşılayabileceklerini söyledi. Gaziler Küçük Sanayi Sitesi’nin kendi döneminde yapıldığını hatırlatan Başkan Tütüncü, “Kepez’in gelişimine ve beğenisine katkı sağlayan bu sanayi sitesinin karakol talebini gerekli imar revizyonunu yaparak karşıladık. İmar revizyon çalışmamız, Polis karakolunun yapımına imkan verecek olan esnafımıza ve bölgemize fayda sağlayacak Planlama ve süreç tamamlandıktan sonra devlet, belediye ve kooperatif işbirliği ile karakolu bölgeye getireceğiz. “ifadesini kullandı.

Gaziler için kamu hizmeti tesisi

Gaziler’in Kepez’in doğu sınırında kırsal bir yerleşim yeri olduğu bilgisini paylaşan Tütüncü, “Merkeze uzak Gaziler Mahallemizde güvenlik gibi kamu hizmetlerine rahatlıkla ulaşabilmeleri için vatandaşlarımızın gerekli çalışmaları yapıyoruz. , sağlık, eğitim Mahalleye yaptığımız Aile Yaşam Merkezi’nde 3 doktordan oluşan Aile Sağlığı Merkezi’nin kurulmasını sağladık.Şimdi içinde polis karakolunun yapılmasına imkan verecek imar planının revizyonunu yaptık. Sanayi sitesi. Böylece mahallemize güvenlik hizmetini getirdik. “diyerek açıklamasını tamamladı.
Başkan Hakan Tütüncü, son yıllarda Gaziler Küçük Sanayi Sitesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here