Büyükşehir’den uzaktan eğitime destek kampanyası

Büyükşehir’den uzaktan eğitime destek kampanyası

Eğitimde fırsat eşitliğinin tüm çocukların hakkı olduğu düşüncesiyle hareket eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, evde eğitim görmesi gereken ancak bilgisayarı, tableti, televizyonu olmayan çocukların eğitimine destek olmak için anlamlı bir bağış kampanyası başlattı.

EĞİTİM TAMAMLANMAYACAK

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen kampanya ile hayırsever vatandaşlardan dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, televizyon, tablet gibi elektronik cihazlar satın alınacak ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen öğrencilerle bir araya getirilecek. İhtiyaç sahipleri ve hayırsever vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 444 94 20 hattından başvuru yapabilecek. Bilgisayar ve elektronik cihaz talep eden aileler, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından sosyal muayeneye tabi tutulacak. Bağışlanan cihazlar ailelerin gelirlerine göre listelenecek ve çocuklara ulaştırılacaktır.

TEKNİK KONTROLLER YAPILACAK

Bağışlanan bilgisayar ve tabletler, Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı teknik ekibi tarafından kontrol edildikten sonra vatandaşlara teslim edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here