Varsak Aktoprak’a 24 derslikli okul!

Varsak Aktoprak’a 24 derslikli okul!

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü 2015 yılında Varsak Karşıyaka İlköğretim Okulu’na yaptığı ziyarette, mevcut okulun yerine 24 derslik bir okul yapılacağını duyurdu. Başkan Hakan Tütüncü, küçük olması nedeniyle ihtiyacı karşılayamayan okulun bulunduğu araziye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde yeni bir okul binası yapılacağını belirtti.
Kepez Belediyesi, okul yatırımının bölgeye gelmesi için öncelikle Aktoprak İlçesi sınırları içerisinde yer alan okulun bulunduğu arsanın mülkiyet sorununu çözdü. Kepez Belediye Meclisinde kabul edilen imar revizyonu ile okul alanı genişletildi.

24 derslikli Kamile-Metin Yapar İlköğretim Okulu hizmete hazır

Cumhurbaşkanı Tütüncü’nün yaptığı görüşmeler sonucunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü, son yıllarda mülkiyet sorunu çözülen arsa üzerinde yeni bir okul binasının yapımını yatırım programına dahil etmişti. Devlet ve hayırseverlerin işbirliği ile yeni okul binası Aktoprak Mahallesi’ne getirildi. Okul, Aralık 2019’da dönemin Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile hayırsever Nadir Yapar arasında imzalanan protokol kapsamında inşa edildi.

Müteahhit firma yetkilileri, Kamile-Metin Yapar isimli 24 derslikli ilkokul binasının yapımını büyük ölçüde tamamladıklarını belirtti.

Kepez Belediyesi, bu akademik dönemde açılması beklenen okulun bahçesini düzenleyerek çevresindeki imar yollarını açtı.
Fen İşleri Müdürlüğü okulun bahçesini sıcak asfaltla kaplarken açtığı yollara yüzey asfaltı da döktü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here