Lazer tedavileri hangi genital sorunlarda kullanılır?

Lazer tedavileri hangi genital sorunlarda kullanılır?

Lazer cihazları tıbbın her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Lazer cihazları ile günlük yaşamı aksatmadan rahat, hızlı tedavi sağlanabilmektedir. Erbium lazer cihazları genital estetik işlemlerinde kullanılmaktadır.

Lazer cihazlarının genital estetikte kullanım alanları şunlardır:

1- Vajina daraltma
2- Stres idrar kaçırma
3- Vajinal kuruluk
4- Sık tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar
5- Dış genital cilt yenileme
6- Genital beyazlatma

Erbium lazerleri kolajen dokuyu ısıtır ve dokuyu sıkılaştırır. Bu sayede vajinal sarkıklıkları ve mesane sarkmalarını ameliyata gerek kalmadan tedavi etme imkanı sağlar.

Dış genital bölgede renk koyulaşması, labia majora, bacak araları ve anüs çevresindeki bölge erbium lazer ile giderilirken, kırışıklıkları sıkılaştırmak ve ortadan kaldırmak mümkündür.

Menopoz döneminde kadınlık hormonu olan östrojenin azalmasına bağlı olarak vajinal mukoza incelir ve salgılar azalır. Sonuç olarak vajina kurur. Vajinal kuruluk hem erkeklerin hem de kadınların cinsel yaşamını olumsuz etkiler. Özellikle hormon tedavisi alamayan kadınlarda vajinal lazer uygulamaları vajina mukozasını gençleştirir, kalınlaştırır ve ıslatır.

Vajinanın doğal bir mikrop ortamı vardır. Biz buna vajinal flora diyoruz. Tekrarlayan enfeksiyonlar ve antibiyotik tedavileri ile vajinal flora bozulur. Bu durumda vajinal lazerler vajinal mukozayı yenileyebilir ve doğal vajinal florayı düzenleyebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here