Kütükçü’ye pazar yeri müjdesi

Kütükçü’ye pazar yeri müjdesi

Pazar yeri olmayan mahalleye pazar yeri kazandırmak için Kepez Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü imar planı için revizyon önerisi hazırladı. Revizyon planında mahalle ile askeri alan arasındaki yeşil alanda pazar yeri yapılması uygun görüldü. Park alanı etrafından geçen imar yolunun kaldırılmasıyla elde edilecek alanda bir pazar yeri üretmek için daha önce 1/5000 ölçekli master imar onaylanmıştır. Bu plana uygun olarak 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revize edildi.

Otoparklı pazar yeri

Revizyonla kaldırılan 7 metrelik imar yolundan elde edilen 3810 metrekarelik alan, park alanının güneydoğu kesiminde pazar yeri olarak düzenlenmiştir. Mevcut park alanı batı park alanı ile entegre edilerek yeniden planlandı. Teklif planı ile çarşının güney kısmına otopark da getirildi.

Kütükçü Mahallesi’nin ilçe pazarı sorununu çözecek olan 1/1000 ölçekli imar planı revizyonu, Eylül ayında Kepez Belediye Meclisi’nin olağan toplantısında görüşülerek onaylandı. Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylandıktan sonra imar revizyonunun yapıldığı alanın imar uygulaması yapılacaktır.

Yakın zamanda imar revizyonunun yapıldığı bölgeyi inceleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bürokratlarına yasal planlama süreçleri tamamlandıktan sonra yeşil alan ve pazar yeri düzenlemeleri yapma talimatı verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here