Konyaaltı ve Lara plajlarında "Atmayın Voyyn" mesajı!

Konyaaltı ve Lara plajlarında

Büyükşehir Belediyesi, kıyıların korunması konusunda farkındalık yaratmak amacıyla her yıl Eylül ayının 3 Cumartesi günü dünyada kutlanan Uluslararası Kıyı Temizliği kapsamında dünyaca ünlü Konyaaltı ve Lara plajlarında kıyı ve deniz temizliği etkinliği düzenledi ve denizler. Etkinliğe Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı, Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, Yunus Dalış Kulübü ve çok sayıda çevre gönüllüsü destek verdi.

DENİZLERİ VE KIYILLARI KORUMAK ÖNCELİK HEDEFİMİZDİR

Denizlerin ve kıyıların korunmasının Antalya’nın en önemli önceliklerinden biri olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediyesi Çevre Kurulu Başkanı Lokman Atasoy, sorumluluk alanları dahilinde tüm sahil şeridinde yoğun çalışmalar yürüttüklerini söyledi. bir büyükşehir şehri. Atasoy, “Büyükşehir Belediyesi olarak denizlerin korunmasına yönelik çevre eğitimi bilinçlendirme faaliyetlerinin yanı sıra deniz araçlarının denetimi ve izlenmesi, deniz suyu, kanalizasyon ve altyapı çalışmalarının kalitesinin takibine önem veriyoruz. Bugün, 19 Eylül Uluslararası Kıyı Temizleme Günü kapsamında Lara ve Konyaaltı plajlarında etkinlikler düzenliyoruz. “Konyaaltı Plajından çıkarılan atıkları, deniz dibi temizliği ve Lara plajı sahil temizliği yaparak sergileyeceğiz”.

DENİZLERİMİZİ KENDİNE ALALIM

Büyükşehir Belediyesi Çevre Kurulu Başkanı Lokman Atasoy, Antalya sakinlerinin ve Antalya’ya gelen ziyaretçilerin doğanın korunması konusunda daha bilinçli ve duyarlı olması gerektiğini belirterek, “Denizlerimiz turizm, ulaşım ve beslenme alanında bize sadece ekonomik katkı sağlamıyor. , aynı zamanda çevre ve sağlık treni açısından da büyük bir değer. Özellikle şehirle iç içe olan bu denizleri temiz tutmak ve bu yoğunluğa rağmen gelecek nesillere aktarmak en büyük sorumluluğumuzdur. Bu anlamda hem ilgili kurumların hem de burayı kullanan tüm ziyaretçilerin bu sorumluluğu alması son derece önemlidir. Denizlerimizi koruyalım “dedi.

MASKE KİRLİLİĞİ

Etkinlik kapsamında Konyaaltı Plajı’nda dalgıçlar ile denizin dibi temizlendi ve toplanan çöpler, Lara Plajında ​​kıyı temizliği yapılarak sahilde sergilendi. Konyaaltı’nda yapılan dalış sırasında denizin dibinden, şişelerden naylon çantalara, küçük tekne tonozlarından demir parçalarına kadar çıkan atıklar çuvallarla sahile götürüldü. Deniz dibinde göremediğimiz kirlilik yaratan unlar kıyıda sergilendi ve plaj kullanıcılarının daha bilinçli olması gerektiği mesajı verildi. Salgın nedeniyle kullanılması gereken maskelerin son zamanlarda denize atıldığı da dikkat çekti.

LARA’DA DOLU ÇANTALAR

Öte yandan belediye personeli tarafından yapılan plaj temizliği sırasında Lara Plajı’nda eş zamanlı olarak çöp torbaları toplandı. Plaj kullanıcıları tarafından rastgele atılan çöpler tek tek toplanarak plaj temizlendi. Kıyı temizliği etkinliği sonunda Antalya Yörük aksanıyla Lara Birlik Plajı’na çöp dolu çantalarla “Voyyn Atma” yazılarak farkındalık yaratıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here