Proje Yarışması’nın sonuçları açıklandı

Proje Yarışması’nın sonuçları açıklandı

16-22 Eylül tarihleri ​​arasında tüm dünyada kutlanan bu yılki Avrupa Haftası’nın teması “Herkes için Sıfır Karbon Emisyonu Hareketliliği” olarak belirlendi. Türkiye’nin Avrupa Hareketlilik Haftası 14’e katılımını belirten Büyükşehir Antalya Büyükşehir Belediyesi de bu bağlamı bünyesine dahil edebilen belediyelerin kentsel çözümlerini ve özellikle gençlerle işbirliğini geliştirmek için “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Ödüllü Proje” Yarışma “yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi; Ulaşım planlamasını ve toplu taşıma sistemini geliştirmek, bisiklet ve yaya yollarını artırmak, vatandaşları alternatif ulaşım araçlarıyla seyahat etmeye teşvik etmek amacıyla Avrupa Hareketlilik Haftası’nın bu yılki temasıyla örtüşen başlıklarla düzenlenen ödüllü proje fikir yarışmasının sonuçları bireysel araçlar kullanmak yerine aktif vatandaş katılımını sağlamak.

KAZANANLAR BİLİNMEKTEDİR

Salih Sandal yarışmada; Bisiklet kullanımının güçlendirilerek takip edilmesini sağlayan sosyal etkileşim platformu “ChipBİS” projesinin birincisi. Beyaz yakalı ve mavi yakalı çalışanların ulaşım aracı olarak bisiklet kullanarak ulaşımın rahatlamasını öngören “İşyerine Pedal Projesi” nde Fatih Dengeşik ikinci oldu. Yusuf Ziya Çetin, sıcak yaz ve yağışlı havalarda Antalya’da işe bisikletleriyle giden vatandaşlar için tramvay ağının entegrasyonunu içeren “Tramvay Entegre Bisiklet Kenti Projesi” ile üçüncülük seçildi.

Önümüzdeki günlerde ödül töreni yapılacak ve kazanana bir elektrikli scooter, ikinciye bir bisiklet ve üçüncüsü için bir scooter verilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here