Eksik dişlerinizi tamamlamak için süreniz sınırlı!

Eksik dişlerinizi tamamlamak için süreniz sınırlı!

* Ağzımızda eksik dişlerle ne kadar yaşayabiliriz?

Eksik dişler birçok sağlık sorununa yol açabilir. Bunlar ağız sorunları ile başlar ve sistemik hastalıklara kadar devam eder. Ağzınızda eksik diş varsa bu eksikliği gidermek için maksimum süremiz 6 aydır.

* Bu sağlığımızı nasıl etkiler? Ne tür sorunlar çıkacak?

İmplant planlanıyorsa, eksik bölgedeki komşu dişlerin o bölgeye kayması ve implante edilecek kemiğin erimesi sorunu ile karşılaşılabilir. Elbette böyle bir durumda ileri cerrahi tekniklerle o bölgeye kemik ilavesi gerekecektir. Ancak diş kaybından 1.5-2 ay sonra o bölgeye implant yapılırsa kemik ilavesi veya farklı bir problemle karşılaşılmayacağı için tekrar dişimize kolayca ulaşabiliriz.

Sindirim sistemini de etkiler
* Tedavi edilmezse neye sebep olur?

Eksik dişler tedavi edilmezse, çiğneme bozuklukları, komşu dişlerin boşluğa kayması veya devrilmesi sonucu dişler arasındaki boşluklar ve bunun sonucunda diş eti hastalıkları ve çürükleri, estetik problemler ve sindirim problemleri, hazımsızlık gibi sorunlar olabilir. meydana gelir.

Eksik TÜM DİŞLERİN TAMAMLANMASI MÜMKÜN MÜ?
* Diş eksiklikleri nasıl giderilir? Hangi yöntemler kullanılıyor?

Eksik diş sayısına bağlı olarak farklı yöntemlerle diş eksiklikleri tamamlanabilir. Tek bir eksik diş var ise 1 implant veya 3 dişten oluşan bir köprü yardımı ile tamamlanabilir ve tek çeneye 6 implant yapılarak eksik olan tüm dişlerin sabit porselen dişlerle tamamlanması mümkündür. ağzında dişleri yok. Gelişen teknoloji ile birlikte akıllı hidrofilik implantların kullanılması sayesinde ağzında diş bulunmayan hastalarımız da 1 hafta içerisinde sabit porselen dişlere sahip olabilmektedir. Bu sayede diş eti çekilmesi ve iltihap nedeniyle kemik erimesi nedeniyle dişlerini kaybeden hastalar dişsiz kalmadan yine de stabil ve sağlıklı dişlere sahip olabilirler. Özel zirkotitan implantlar sayesinde diş eksikliklerinin giderilmesinde geç kalan ve osteoporozu olan kişiler için ileri cerrahi tekniklere çok fazla başvurmadan, ince kemiklere çok güçlü ama daha ince implantlar yerleştirerek hastalarımızın eksikliklerini giderebilmekteyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here