Antalya manzaralı bulvara seyir terası

Antalya manzaralı bulvara seyir terası

Kepez Belediyesi, Masa Dağı bölgesindeki zorlu toprak oluşumlarını kaldırarak devasa bir bulvar açıyor. Varsak bölgesini Masa Dağı güzergahından Antalya Bulvarı’na bağlayacak yol; Doğu ve batı kesimleri açmak için büyük kayalar iş makineleri ile kırılırken, derin vadiler kazılarla doldurulur. Bilim ekipleri, Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki bulvarın doğu yakası inşaatı önündeki kaya duvarı ve vadi engelini aşmak için yoğun çalışıyor. Kayaları kırıp yokuştan aşağıya inen bilim ekipleri, kazı ile güzergah üzerindeki vadi bariyerini aşıyor. Vadi tabanını yol seviyesine getirmek için binlerce kamyon kazı yapıldı.

“Yeni yollar Kepez’e değer katıyor”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçenin en önemli yol inşaat alanı olan Varsak-Masa Dağı yolunda devam eden çalışmaları da inceledi. Vadi tabanını bir süre kazı ile doldurma çalışmalarının ardından Başkan Tütüncü, bürokratlarından yolun yapımı hakkında bilgi aldı.

Bugüne kadar 1000 km’den fazla yol açtıklarını belirten Tütüncü, “Yol yapımında büyük işler yapıyoruz. Çok önemli yol projeleriyle adından söz ettirmeyi başarmış bir belediyeyiz. En çok sevdiğimiz şey yeni yollar açmak. Görev süremiz boyunca 1000 km’den fazla yeni yol açtık. Açtığımız her yol şehrimize değer katıyor. ” dedim.

Varsak, Masa Dağı ve Antalya Bulvarı’na bağlanır

Varsak-Masa Dağı yolunun şehre de ciddi bir değer katacağına işaret eden Tütüncü, yaptığı açıklamada, “Varsak bölgesini Masa Dağı’na ve buradan Antalya Bulvarı’na bağlayan bir yol inşa ediyoruz. Varsak ile Masa Dağı arasında direkt bağlantı yolu yoktu. Varsak ile Masa Dağı arasında, mahalleler, evler, bazen tarlalar, bahçeler ve taşlık alanlar arasından geçen dar yollarla ulaşım mümkündü. Bu sorunu gidermek için önemli bir proje geliştirdik. Onbinlerce kamyon hafriyat kullanarak, iğne ile kuyu kazmak gibi çok önemli bir yol projesini gerçekleştiriyoruz.

Masa Dağı’na uzanan yeşil dokulu bulvar

Başkan Hakan Tütüncü, dolgu çalışmaları sonucunda oluşan yol dışındaki alanlara seyir terası yapacaklarının bilgisini paylaşarak, “Varsak-Masa Dağı alanına güzel bir seyir terası yapacağız. kuş bakışı görülebilen yol. Yol çalışması ile trafiği rahatlatırken, oluşturacağımız güzel yeşil doku ile vatandaşlarımızın gündüz veya akşam saatlerinde ve gün batımında Antalya’nın eşsiz manzarasının güzelliğini yaşayabilecekleri yaşam alanları yaratıyoruz.

Bu yıl tamamlanması planlanan Varsak-Masa Dağı yolu, şehrin iki yakası arasındaki bulvarı birbirine bağlayacak.

Şehir içi ulaşımın rahatlamasına katkı sağlayacak 3 bin metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki yol, Masa Dağı üzerinden batıda Antalya Bulvarı ile doğuda Süleyman Demirel Bulvarı arasında ulaşımı sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here