Korona’ya karşı ‘Açık hava hizmet noktası’

Korona’ya karşı ‘Açık hava hizmet noktası’

Kepez Belediyesi, ilçe sakinlerinin daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda hizmet alabilmeleri için belediyenin hizmet birimlerini kapalı binadan açık havaya taşıyarak bir “Açık Hava Hizmet Noktası” oluşturdu. Hizmet binası bahçesinde kurulan “Açık Hava Hizmet Noktası” nda Parklar ve Bahçeler, Bilim İşleri, Sosyal Hizmetler, Emlak ve Haritalar, Polis, İmar ve Kentleşme, Evrak Kayıt ve Halkla İlişkiler birimleri bulunmaktadır.

Gezici veznedarların da görev yaptığı hizmet noktasında emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ve harçları gibi ödeme işlemleri de yapılmaktadır. Yetkililer tarafından birimlerin masalarına yönlendirilen vatandaşların işlemleri de hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Kepez Belediyesi, Açık Hava Hizmet Noktasında koronavirüse karşı her türlü önlemi aldı.

Açık Hizmet Noktası, kontrollü giriş ve çıkış sağlamak için demir bariyerlerle çevrildi. Hizmet Noktasına gelen vatandaşların önce ateşi ölçüldü, ardından elleri dezenfekte edildi. Kepez Belediyesi, Açık Hava Hizmet Noktası ile vatandaşların ve belediye personelinin koronavirüse karşı karşılıklı olarak kendilerini güvende hissedebilecekleri bir ortam yarattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here