Pil Fabrikası alanına Millet Bahçesi!

Pil Fabrikası alanına Millet Bahçesi!

Yıllardır atıl kalan Akü Fabrikası, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün girişimleriyle Millet Bahçesi olma yolunda ilerliyor. Eski Antalya İplik ve Pamuk Dokuma Fabrikasını bir kültür ve sanat adasına dönüştüren Başkan Tütüncü, artık atıl durumda olan Pil Fabrikasını Milli Bahçe olarak kamuoyuna tanıtmak için Ankara’da bir dizi temas kurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ile görüşen Başkan Tütüncü, Milli Bahçe için önemli adımlar atıldığını söyledi. Ankara’daki toplantının odağının Pil Fabrikası arazisi yerine yapılmasını talep ettikleri Millet Bahçesi olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile çok verimli bir görüşme yaptık. Belediyelerimizin sorunlarını ve sorunlarını bizzat takip etmeyi seven, vatandaşlarımızın beklentileri doğrultusunda belediyelerimize müjdelemeyi ve sorunlarını çözmeyi seven bir bakandır.Bu analitik yaklaşım ve anlayış aslında işimizi kolaylaştırmaktadır. hepimiz bunun için hükümete ve değerli bakanımıza teşekkür etmeliyiz. “diye konuştu.

Antalya için yeni bir hayal kuruyoruz

“Akü Fabrikası uzun zamandır halka açmayı hedeflediğimiz yerlerden biri oldu.” Sözlerine devam eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Bununla ilgili çeşitli girişimlerde bulunduk. İşte bu noktada her bir Cumhurbaşkanımızla birlikte Millet Bahçesi projesi bizlere çok farklı bir ufuk açtı. Bu toprağın güzel bir Ulusal Bahçe olabileceğini düşündük. Bunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza ilettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız artık arazinin mülkiyet konusu üzerinde çalışıyor. İnşallah önümüzdeki dönemde DokumaPark’a ek olarak güzel bir Milli Bahçe, proje tasarımı ve inşaatı ile Antalya Kepez için çok güzel bir iş olacaktır. Bu projenin gerçekleşmesi için Antalya’dan da büyük destek alıyoruz. Özellikle milletvekillerimize ve değerli Dışişleri Bakanımıza teşekkür ederiz. Mutluyuz, Antalya için yeni bir hayal kuruyoruz. Akü Fabrikasına özgü bir Millet Bahçesi düşünüyoruz. Kapılarını halka açması gerektiğini söylüyoruz. “ifadeleri kullandı.

Yıllardır atıl durumda olan Akü Fabrikası, Dokumapark ile entegre olacak. Bölgedeki sosyal tesisler ve diğer binalar 1970’li yıllardan kalma konseptlerle düzenlenecek. Pil Fabrikası, Milli Bahçe ile birlikte yemyeşil bir dokuya sahip olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here