Gün batımında spor!

Gün batımında spor!

Covid-19 salgını sırasında spor ve doğru beslenme ile bağışıklık sistemini güçlü tutmayı ve halk sağlığı sorunu haline gelen tansiyon, diyabet, kanser ve obezite gibi hastalıklarla mücadele etmeyi amaçlayan Sağlıklı Muratpaşa Hareketi’nin tanıtımları , devam et.

Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın öncülüğünde başlayan ilçe ve belediye başkanlığında diyetisyen ve fitness eğitmeni Türkiye’nin en büyük projesinin gönüllü katılımı ile wellness’a dönüş hareketi için iki etkinlik parkında uçurum düzenlendi.

HAREKETİN BİR PARÇASI OLUN

Etkinlik için gün batımında parkta buluşurken diyetisyenler öncelikle sağlıklı beslenmenin nasıl yapılacağını, hangi yiyeceklerden kaçınılması gerektiğini ve güçlü bir bağışıklık sistemi için neler tüketilmesi gerektiğini anlattılar. Diyetisyenlerin sunumlarının ardından yaklaşık 45 dakika müzikle devam eden spor, parkta başladı. Isınma hareketleri ile başlayan spor saatinde tempo zaman zaman artarken, eğitmenlere herkesin evde, parkta tek başına veya grup halinde yapabileceği temel hareketler gösterildi.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM

Muratpaşa Belediyesi sağlık hareketinin gönüllülerinden Zehra Sarıca, pandemi nedeniyle spora ara verdiğini belirterek, “Kilo da aldık. Yeniden başladığına çok sevindim. Başkanımız Ümit Uysal’a çok teşekkür ediyorum ”dedi.

Yasemin Tanülkü ise yaklaşık 4 yıldır Muratpaşa Belediyesi tarafından ücretsiz olan tenis, bisiklet ve pilates gibi kurslardan faydalandığını söyledi. Muratpaşa Belediyesi ile spora başlamadan önce ciddi sağlık ve kilo sorunları yaşandığını belirten Tanülkü, “Artık sağlıklı ve uyuşturucusuz bir hayat yaşıyorum. Sağlıklı bir yaşam için yaptıkları için Muratpaşa Belediyesi’ne teşekkür ederim. Ben de herkesi bu tür faaliyetlere katılmaya davet ediyorum ”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here