Vaka görülen apartmanlar dezenfekte ediliyor!

Vaka görülen apartmanlar dezenfekte ediliyor!

Kepez Belediyesi, Türkiye’de ilk Covidien vakalarında 19 Mart’ta kesintisiz devam ediyor ilçe genelinde dezenfeksiyonun doğrulanmasının ardından çalışmalarına başladı. Hastane ve polis merkezleri gibi yoğun olarak kullanılan kamu kurum ve kuruluşlarından salgının ilk günlerinde çalışmalar başladı. Ancak kapalı çarşılar, meydanlar, parklar, Kaleiçi gibi kalabalık yerler, Muratpaşa caddeleri ve sokakları püskürtücülerle yıkanarak püskürtülürken, taksi ve taksi duraklarında, yeniden berber ve kuaförlerde, restoran ve kafelerde çalışmalar devam etti.

Temizlik İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan dezenfeksiyon ekibi son olarak apartman ve site yöneticilerinden gelen talepler doğrultusunda binalardaki ortak alanları covid-19 vakaları ile dezenfekte etmektedir. Bina girişleri, merdivenler, tırabzanlar, asansörler, posta kutuları, su ve elektrik sayaçlarının olduğu boşluklar iyice püskürtülür.

Dezenfekte edilen apartmanlardan birinin yöneticisi İsmail Demir, komşularından birinin Covid-19’a yakalandığını öğrendiklerini belirterek, “Muratpaşa Belediyesi’ne başvurduk ve apartmanımızda genel bir dezenfeksiyon talep ettik. Teşekkürler, gücenmediler. Biz de geldiler. “Diğer komşularımızın sağlığı ve sağlığı için uygun bir şey gördük.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here