Kepez Belediyesi, ‘ANTKEPBEL’ adı altında işletme kurdu.

Kepez’den şeffaf işletme!

Kepez Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısında 34’ü yazılı, 4’ü teklif olmak üzere 38 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanmıştır.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında ve pandemi kuralları çerçevesinde toplanan meclis, ilçeye yeni hizmetlerin önünü açacak birçok önemli karar aldı.

Başkan Hakan Tütüncü, Sivas Kongresi’nin 101. yıldönümünü anarak açılışı yaptı. Başkan Tütüncü, “Sivas Kongresi’nin 101. yılını kutluyorum. Milli Mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını ve vefat eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve minnettarlıkla antığımı bir kez daha ifade etmek isterim. uzakta. ” dedim

Ardından, meclis gündemindeki önemli maddelerden biri olan belediye tesisleri için işyeri kurma konusu tartışıldı.
Kepez Belediyesi, hizmetleriyle büyük beğeni toplayan ve ilçeye değer katan ekonomik işletmelerini daha da kurumsallaşmak ve şeffaf bir yapıya kavuşturmak için tek çatı altında buluşturuyor.

Tesisler için ANTKEPBEL kuruldu

Kepez Belediyesi’ne ait veya kullanılmış spor tesisleri, yüzme havuzu, çöp konteyneri üretimi, çay bahçesi, kafeterya, kantin ve restoran, otopark, akaryakıt istasyonu, müze, sera üretimi (fidan ve süs bitkileri), gençlik eğitim merkezi, konferans, kültür ve “ANTKEPBEL (Antalya Kepez Belediyesi Ekonomik ve Sosyal Tesis Yönetimi”) Belediye Kanunun 18 (i) maddesi uyarınca tiyatro salonu, kreş ve gündüz bakımevi, huzurevi, sağlık ocağı, misafirhane işletmesi ve misafirhane ve günlük tesisler. bir bütçe işi kurdu.

Kepez Belediye Meclisi, Plan ve Bütçe Komitesinin olumlu görüş bildirdiği ANTKEPBEL’in kuruluşunu oybirliğiyle kabul etti.

Şirket değil iş

Oylama sonrasında konuşan Başkan Tütüncü, ANTKEPBEL ile ilgili olarak şunları söyledi: “ANTKEPBEL ile şirket kurmuyoruz. Belediyemizin iktisadi işletmelerini belediye kanunu çerçevesinde vergi numarası alarak iktisadi işletme statüsü kazandırıyoruz. Belediyemizin önemli ekonomik iştirakleri her geçen gün kendilerini geliştirerek yollarına devam etmektedir. Dönemimizde inşa edilen Belediye Sağlık Ocağı’nın tıp merkezi ruhsatı alması çok sevindirici. Sağlık Bakanlığı, özel sağlık kurumunda verilen sağlık hizmetleri standardına ulaştığı için Belediye Sağlık Merkezimizi geçti. Bakanlığımız sağlık merkezimizi adeta özel bir hastane haline getirdi. Günlük bakım merkezlerimiz, müzelerimiz, spor tesislerimiz, kültür ve sanat salonlarımız ve daha birçok işyerimiz var.

Hesap verebilirliği kolaylaştırıyoruz

Tüm bu işleri ANTKEPBEL ile vergi mükellefine dönüştürüyor ve bu işleri daha da kurumsal hale getiriyoruz.

Belediye kanununa istinaden kurmuş olduğumuz iş ile belediyemizin işlerini kurumsal düzeye taşıyacağız. Bu şekilde işletmelerimize hesap verebilirliği kolaylaştıran şeffaf bir sistem sağlıyoruz. “

Tütüncü’den Antalyalı Hakkı Çavuş teklifi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grubu, Büyük Saldırı sırasında söz verilen zamanda Çiğiltepe’yi alamayınca intihar eden Alpay Reşat Çiğiltepe adına Çankaya Mahallesi’ndeki 6464 Sokak’a vergi teklifinde bulundu. Bu önergenin İsim Tespit Komisyonu’na gönderilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Hakan Tütüncü, 9 Eylül 1922’de şehit olan Antalya’lı Hakkı Çavuş’un isminin İzmir’in İzmir’den kurtarılması sırasında uygun bir caddeye verilmesi için Meclis’e sözlü öneri verdi. Yunan işgali.

9 Eylül şehit Antalyalı Hakkı Çavuş

Kepez’de milli tarihin önemli isimlerinin yaşatılmasına özel önem verdiklerini belirten Tütüncü, sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle Kurtuluş Savaşımızın efsanevi günlerinde hayatlarından vazgeçen ancak bunu yapmak için mücadele eden büyüklerimizi anmak. milletimizin ebedi vatanı vatan ve isimleriyle şehrimizi güzelleştirmek büyük bir zevktir. yapar. Cumhuriyet Halk Partisi’nin hassasiyetine teşekkür ediyorum. Eylül ayındayız. Eylül, Milli Mücadele’nin zaferinin, zafer ayının ardından taçlandığı ve zafer mührünün vurulduğu bir zamandır. Düşmanın 9 Eylül’de İzmir’den denize dökülmesi, Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm tarihlerinden biridir. İzmir’in düşman işgalinden kurtarılması sırasında Antalyalı bir askerimiz de şehit oldu. Antalya Hakkı Çavuş. Bununla ilgili çok az bilgi var. Elimizde bir fotoğrafı bile yok. Yerel tarihçi Hüseyin Cimrin’in yazıları olmasaydı, muhtemelen onu tanımazdık.

İzmir’de bazı yerlere Antalya Hakkı Çavuşunun adı verildi. Belediye başkanı olarak Antalya Hakkı Çavuşunun isminin uygun bir caddeye verilmesi için meclisimize sözlü bir öneri yapmak istiyorum. “ifadeleri kullandı.

Tütüncü’nün bu sözlü önergesi de İsim Tespit Komisyonu’na gönderildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here