İnşaat malzemecileri esnafına tapu!

İnşaat malzemecileri esnafına tapu!

Kepez Belediyesi’nin sahiplik ve imar desteği ile ilçedeki esnaf kooperatifleri, uzun yıllardır hayal ettikleri yeni toplu iş yerlerine kavuşuyor.

Kepez Belediyesi, Hurdacılar Sanayi Sitesi Başköy Mahallesi’nde inşa edilecek toplu işyerinin son yıllarda önce imar planını ardından da imar parselasyonunu yapmıştı. Tapu Müdürlüğü’nde 18. madde imar uygulamasının tescil edilmesinin ardından toplu işyerindeki dükkan sahiplerine imar tapusu teslim edildi. İmar tapularının alınmasıyla kooperatif, toplu işyeri inşaatına başlayabildi. Kepez Belediyesi de bu yıl 50 mağazadan oluşan yeni sitenin yollarını yapmıştı.

Kepez’e yeni bir kolektif işyeri geliyor

Hurda satıcıları ve geri dönüşüm tüccarlarının ardından inşaat malzemeleri için yeni bir kolektif işyeri hayali de gerçek oluyor. Kepez Belediyesi Yapı Malzemeleri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi tarafından Kirişçiler bölgesinde inşa edilecek toplu işyerinin imar planı sonrasında parselasyon çalışmaları da tamamlandı. Bu uygulamanın Tapu Dairesine tescil edilmesinin ardından toplu işyerinde esnaf imar tapusu alabilmiştir.

Tapu senetleri Kepez Belediye Meclisi salonunda düzenlenen törenle kooperatif yönetimine verildi.

Tapu tamam, inşaat başlıyor …

Kooperatif yönetimi, inşaat malzemeleri esnafları ve belediye bürokratlarının katıldığı törende konuşan Başkan Tütüncü, “Uzun ve meşakkatli bir çalışmanın ardından Yapı Malzemeleri Sitesi yeni yerine tapusunu alıyor. Bu bizim için büyük bir zevk. İmar planlaması ve imar uygulamasının her aşamasında esnafımızın yanında olduk ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Tapu Müdürlüğü’nde 18. madde imar uygulamasının tescilinden sonra toplu işyerinde dükkan sahiplerimize imar tapusu verebildik. İmar tapularının alınmasıyla birlikte kooperatif tarafından toplu işyeri inşaatına başlanacak. “açıklamasını yaptı.

Yeni sitenin alt ve üst yapı hizmetleri de belediyeden

Kepez’de toplu işyerlerinin kurulmasına ciddi destek verdiklerini vurgulayan Tütüncü, konuşmasında “Belediyemiz esnafımızın toplu işyerlerine ulaşması için gerekli tüm adımları attı ve atacak ve önümüzdeki dönemde de alacaktır. Tabii iş sadece tapu vermekle bitmiyor. Yeni sitenin belediyeden beklenen altyapı ve üstyapı çalışmalarını yapacağız. Sanayi kooperatifi yönetimi ile konuyla ilgili bir toplantı yaptık. Bürokratlarıma konu hakkında bilgilendirdim. Umarım Kirişçiler ilçesinde bulunan bu toplu işyeri bir an önce yapılır. Esnaflarımıza inşaat malzemeleri toplu işyeri yapı kooperatifini tebrik ediyoruz. “
Tütüncü, konuşmasının ardından yeni toplu işyerinde dükkânlarını açan 3 esnafın imar tapusunu verdi.

İnşaat Malzemeleri Müteahhitleri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Şerafettin Şimşek, Tütüncü ve belediye bürokratlarına yeni toplu işyeri yapımına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Tören, günü anmak için fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here