Kepez Belediyesi'nden kitap bağışı çağrısı!

Kepez Belediyesi

Kepez Belediyesi’nin yatırım programına dahil ettiği 4 kütüphaneden biri olan Cemil Meriç Kütüphanesi, kentin ortak aklıyla kuruluyor.

Müze kütüphanesi olarak hizmet verecek olan Cemil Meriç Kütüphanesi, müze ve kültür adası haline getirilen eski Dokuma Fabrikası kampüsünde kitapseverlerle buluşacak.
Antalya’da müze kimliğiyle bir ilk olan kütüphane, eski Dokuma Fabrikasının 1000 metrekarelik trafo binasında kuruluyor. Güçlendirme ve restorasyon çalışmaları tamamlanan binada kütüphane kurma çalışmaları başladı.

Tütüncü’den Cemil Meriç Kütüphanesi’ne ilk bağış

Kitap koleksiyonuna bağışların da kabul edileceği Cemil Meriç Kütüphanesi için Kepez Belediyesi, Antalya Bilim Üniversitesi, Antalya Fotoğrafçılar Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Odası ile Hukuk Araştırmaları Derneği Antalya Şubesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Bu protokolden sonra internet üzerinden kütüphaneye bağış yapmak için ‘booklik.kepez-bld.gov.tr ​​” bağlantı kuruldu. Cemil Meriç Kütüphanesi’ni Antalya’ya getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu linkten 50 kitapla kütüphaneye ilk bağışını yaptı.

Halkı birlikte kütüphaneyi kurmaya çağıran Başkan Hakan Tütüncü, “Kitap bağış kampanyamıza internet üzerinden katılabilirsiniz. ‘Library.kepez-bld.gov.tr’ linkine kayıt bırakırsanız ekiplerimiz sizinle iletişime geçecektir. Bağışladığınız kitapları adresinizden alacaklar. “ifadesini kullandı.

“Bağışlarınız gelecek nesil için bir meşale olsun”

Cemil Meriç Müze Kütüphanesi’ne 50 kitabın ilk bağışını yaptığını belirten Başkan Tütüncü, şunları söyledi: Kepez’de harika bir müze kütüphanesi kuruyoruz. Eski dokuma fabrikasının trafo binası 1000 metrekarelik harika bir kütüphaneye dönüşüyor. İsmiyle anlam kazanacak bu kütüphane Cemil Meriç, okuyuculara, kitap kurtlarına ve öğrencilere 7 gün 24 saat açık olacak. Bu kütüphaneyi birlikte kurmak istiyoruz. Kitaplarını ve kişisel kütüphanelerini bağışlamak isteyen arkadaşlarımız “librarian.kepez-bld.gov.tr” linkine tıklayarak bizlere katkıda bulunabilirler. En iyi hediye kitaptır. Cemil Meriç kütüphanemizde bağışlarınız gelecek nesilleri yıllarca aydınlatan bir meşaleye dönüşsün. Okumak ve öğrenmek bize çok yakışıyor. “açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here