Turnç Masa'yı arayan arayana…

Turnç Masa

Muratpaşa Belediyesi tarafından bir yönetişim sistemi olarak planlanan ve faaliyetlerini Aralık 2014’ten bu yana aralıksız sürdüren Turunç Masa, çağrı merkezi, mobil ekip, sosyal medya ve web gibi araçlarla Muratpaşa sakinlerinin belediye yönetimine katılımını sağlayan bir iletişim kanalı olarak hizmet veriyor.

7 gün 24 saat açık olan Turunç Masa Çağrı Merkezi, 444 80 07, sadece Ağustos ayında 16.876 çağrıya cevap verdi. Çağrı merkezinin telefonu 2,5 dakikada bir çalarken, aramaların 9.742’si kayıt altına alınarak gerekli işlem için Muratpaşa Belediyesi’nin ilgili birimlerine gönderildi.

Ağustos ayında gelen 12 bin 95 başvurunun yüzde 80,6’sı çağrı merkezinden yapılırken, bin 983 başvuru web, posta ve sosyal medya gibi araçlar aracılığıyla alındı. Muratpaşa Belediyesi girişinde yer alan başvuru masasından 364 başvuru yapıldı.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediye hizmet binası dışında belediye hizmet binasına gelmeden önce, belediye web sitesi, mobil uygulama ve Turunç Masa çağrı merkezi üzerinden ilçe sakinlerinin iş ve işlemlerini gerçekleştirmeye çağırdıklarını yineledi. koid-19 salgınında gelinen aşamada zorunlu durumlar. Belediye Başkanı Uysal, Ağustos ayında belediyeye gelen 12 bin 95 başvurunun yüzde 97’sinin belediyeye gelmeden kayıt altına alındığını belirterek, bu durumun devamlılığını sağlamak zorunda olduklarını vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here