Ahlaksız paylaşımın sahibi S. Kaan Altınok hesaplarını kapattı.

Ahlaksız paylaşımın sahibi S. Kaan Altınok hesaplarını kapattı.

Ankara Şehir Hastanesi’nde görev yapan Büşra isimli hemşire, önceki gün Twitter’da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı etiketleyerek, “Başkanım bana aşure tabağı gönderir misiniz, teşekkür ederim” dedi. Başkan Yavaş, “Sevgili kızım Büşra, Şehir Hastanesinde çalışan tüm sağlık personelimiz için Aşürelerimiz yolda. Zevkle ye, orada olduğuna sevindim” diyen Başkan Yavaş, “Sevgili kızım Büşra”, Büşra cevap verirken hemşire.

Bir süre sonra S. Kaan Altınok isimli bir kullanıcı Mansur Yavaş’ın tweetinden alıntı yaparak tepki çeken bir mesaj yayınladı. Mesajında, “Sevgili kızınız Büşra’ya yakında atlayacağız. @fahrettinkoca bu kadının işine derhal son veriyor. Aksi takdirde, başka biri başka bir yeri feshedecek ve onun için bir iş bulacaksınız. ” Altınok’a tepkiler çığ gibi büyürken, birçok kullanıcı Altınok’a anlatılmaz hakaretlerde bulundu.

Twit hesabını kapatan Altınok’un Samsunlu olduğu ortaya çıkarken, Halk ittifakının parti liderlerinin facebook hesabındaki paylaşımlarında yer alan fotoğraflarının farklı görüşlere yol açması yorumların kime gelmesine neden oldu ” bu cesaret ”.

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a aşure istediği için sosyal medya kullanıcısı tarafından tehdit edilen ‘hemşire Büşra’ ile telefonda görüşerek destek verdi. Koca, “Aşure bizim birlik, paylaşım ve dayanışma simgemizdir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here