Kokuteli Seyirparkı kapılarını açtı…

Kokuteli Seyirparkı kapılarını açtı...

Korkuteli Seyirpark 30 Ağustos 98. yıl dönümü gibi anlamlı bir günde açıldı. Açılıştan önce Antalya Valisi Ersin Yazıcı, MHP Antalya Başkan Yardımcısı Abdurrahman, Ak Parti Antalya Milletvekilleri İbrahim Aydın ve Mustafa Köse’yi karşılayan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek Seyirpark girişinde, parkın tamamını alarak bilgi verdi. Vali Ersin Yazıcı, Milletvekilleri ve Belediye Başkanı Ömer İşlek önce mini bir Go-Kart turu yaptıktan sonra birlikte ok attı.

VOLKAN SEVERCAN TARAFINDAN YAPILAN SUNUM

Protokol üyelerinin Seyirpark’ı ziyaretinin ardından açılış töreni başladı. Çok sayıda davetli tarafından takip edilen açılış töreni, ünlü oyuncu Volkan Severcan’ın sunumu ile Seyirpark amfi tiyatroda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından MHP Genel Başkanı DR. Programa katılamayan Devlet Bahçeli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve diğer protokol üyelerinin gönderdiği tebrik telgrafları okundu.

Ardından protokol görüşmeleri başladı. MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapıldıev, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Erdoğdu, Antalya Orman Bölge Müdürü Yusuf Dikici, MHP Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun, Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın selamlama konuşmalarının ardından Seyirpark’ın tanıtım filmi oldu. izledim. Tanırtım filminin hemen ardından Ömer Başkan konuşmasını yaptı.

“EN İYİLERİN BELEDİYESİYİZ”

Korkuteli Belediye Başkanı olarak göreve başladığı andan itibaren ilçede yapılan yatırımları anlatarak konuşmasına başlayan Ömer Belediye Başkanı, “Göreve geleli bugüne kadar 17 ay geçti. Bir alana park yaptık. Karşıyaka mahallemizde 6 günde 10,5 dönüm sonra Toplam Çözüm Ekibimizi hayata geçirdik.Her hafta köylerimizden birine girerek belediyenin sorunlarını çözmeye başladık, ardından yarı olimpik 1071 Alparslan Yüzme Havuzu’nu tamamladık. Spor Kampüsü 29 günde 2 bin 700 çocuğumuz burada yüzmeyi öğrendi. 21 Ekim 2019’da 5 ilçemizdeki belediye hizmet binalarını yeniden açtık.

Cumhureli Projemizi 8 Kasım 2019 tarihinde hayata geçirdik. Altuncan Hatun Kadın Merkezimizi 35 günde tamamlayarak 8 Mart 2019 tarihinde hizmete açtık. Kanal Korkuteli projemizi 99 günde tamamlayarak hizmete açtık. Türkiye’nin en büyük kapalı Hayvan Pazarı ve Borsa 9 Temmuz 2020’de tam 100 günü tamamlayarak açılışını yaptık. 9 Temmuz 2020 tarihinde 13 günde gençlerimiz için Evlilik Parkımızı bitirip açtık. Son olarak bugün Seyirparkımızı açıyoruz.

Türkiye’nin en büyük 3. büyük parkı Antalya’da. Şu anda 14 aktivite ile. Önümüzdeki yıl 7 aktivite daha ekliyoruz. Ne için en büyüğü olacak. Çünkü bizler en çok belediyeyiz. En büyüğünü ve en güzelini yapacağız ve bu konuda iddialıyız. Sadece koyacağımız şeyin en küçüğünü söyleyeyim, çocuklarımız için Aquapark yapacağız. İlçemizdeki hiç kimse hiçbir şeyden mahrum kalmayacak. “Allah’ın izniyle Antalya, İstanbul ve Ankara’da hepsini Korkuteli’ye yapmaya çalışacağız.”

“ARASTA İMZALARI”

Ömer Başkan, konuşmasının son bölümünde Arasta Projesi ile ilgili son gelişmeleri paylaştı. Ömer Başkan, “Buraya gelmeden önce bir güzel haber daha aldım. Bu haberi sizden önce vereceğim. Hem AK Parti hem de MHP milletvekilleri var, bir kez daha teşekkür edeceğim. Çünkü iki buçuk saat önce Sayın Bakanımız Murat Kurum’un Genel Müdürü Vedat Bey aradı ve Arasta projemizin kentsel dönüşüm imzası bitti.Çok teşekkür ederim, hükümetimize kentsel dönüşüm rezerv alanı ilan edildi. Bir buçuk ay sonra projemizi revize edelim, o zaman hemen inşaata başlayacağız, bu nedenle Arasta, Kanal Korkuteli, Seyirpark ve teleferik yapıldığında bu üç proje yerli ve yabancı turizme de açılacak. şimdiden mübarek. “şeklinde konuştu.

YAZICI, “KORKUTELİ MARKASI ŞEHİR OLUYOR”

Ömer Başkan’ın konuşmasının ardından konuşan Kaymakam Ömer Çimşit, Ak Parti Milletvekili İbrahim Aydın, Ak Parti Milletvekili Mustafa Köse ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Başkan Yardımcısı ve Antalya Valisi Ersin Yazıcı konuşmalarını yaptı. Vali Yazıcı, “Bugün 30 Ağustos, bütün millet için mutlu bir Zafer Bayramı. Şehirler artık dünyada yarışıyor. Şehirler kendi isimleriyle öne çıkmaya çalışıyor. Bunu başaran birçok şehir var” dedi.

İtalya olarak dünya markası olmak hiç de zor değil. Hele böyle başkanlarımız varsa zor değil. Antalya, İstanbul’dan sonra dünyanın en bilinen şehridir. Bunu tüm dünyaya duyurabilmemiz için bu şehirde yaşayan ve buraya gelen insanlara deniz ve güneş dışında başka şeylerin de olduğunu göstermemiz gerekiyor. Korkuteli markasının şehir olma yolculuğumuza öncülük ettiği görülüyor. Bu örnek projeleri hızla hayata geçiren başkanımızı tebrik ediyorum. Projelerde bol şanslar “dedi.
Antalya Valisi Ersin Yazıcı’nın konuşmasının ardından tüm protokol üyelerinin sahneye davet edilmesi ile açılış töreni başladı. Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı’nın okuduğu dualar ile kurdeleler kesilerek Korkuteli Seyirpark’ın açılışı gerçekleştirildi.

ANTALYA’NIN EN BÜYÜK SOSYAL YAŞAM ALANI

Omar’ın en önemli projeleri arasında yer alan, Antalya’nın en büyük 3’ü geniş parkı, sosyal yaşam ve eğlence alanı ile Korkuteli Seyirpark projesi hayata geçti. 457 dönüm alan üzerine kurulan Seyirpark sadece 102 günde tamamlandı. Bu yıl itibarıyla 14 etkinliği bulunan tesise bu yıl itibarıyla Aquapark başta olmak üzere 5-6 aktivite daha eklenecek. Korkuteli Seyirpark, toplam 475 bin metrekare alan üzerine kurulmuştur.

Projede Gözlem Terası, Antalya’nın En İyi Et Lokantası, 1.200 kişilik Amfitiyatro, Gerçek savaş alanı olan Paintball sahası, Gençler için Survavior parkuru, Genç ve kendini genç hissedenler için macera parkı, çocuklar için macera ve oyun parkı, Antalya’nın en iyi Gökart parkuru , Karavan kamp alanı, Çadır Kamp alanı, 2.500 m2 padok alanına sahip At Çiftliği, ATV ve UTV safarileri, Kahvaltı Alanları, 3.200 kişilik Piknik Alanı ve Piknik Alanı, Trekking rotaları. 5 dönümlük kare, 50 metrelik dev Türk bayrağı ve konukevi ile yaz kış tüm bölgeye hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here