Cilt Sağlığını Bozan Durumlara Dikkat!

Cilt Sağlığını Bozan Durumlara Dikkat!

1- Stres: Her hastalıkta, her olumsuzluğun altında suçlanan bir “stres” vardır. Peki, aslında stres ile kastedilen nedir? Bir örnek verelim, diyelim gerginsiniz, bedeninize bakın, neler oluyor? Bir yerde spazm var, boynunuz, başınız, spazm, belki iyi nefes alamıyorsunuz, göğsünüzde bir şey oturuyormuş gibi ..? Tek başına bu örneklerde bile, kabaca iki şeyi anlıyoruz, birincisi dolaşımın kasılmalar ve gerginlikler tarafından bozulduğu ve ikincisi oksijenasyonun bozulduğu. Tabii ki burası sağlıklı bir cilt için uygun bir ortam değil.

2-Sigara: Hayatımızda sigara neden var? İnsanlar neden buna bu kadar boyun eğdiler? Sigara içmek hayatımızdaki hangi eksiklikleri tamamlıyor? İkame ne olabilir? Akla gelen pek çok soru olsa da sigara alışkanlığıdır, zehirlidir, dolaşımı bozar, aktif veya pasif içiciler olarak cildimizi etkiler, tütünün etkileri dışında yanan bir şeyin dumanı ve buna bağlı oluşan ekstra toksinler ile yanan.

3-İçme suyu değil: Vücudumuzun alışkanlıkları vardır, biraz su içmeye veya çok su içmeye alışabilirsiniz. Az su içen kişi aniden su miktarını arttırırsa bu beden için ilginç olur ve vücut ödemi tutar. İnsan vücudunu anlamalı ve ona doğru yaklaşmalıyız. Kilogram başına 40cc. Su tüketimini normal olarak kabul edebiliriz, 70 kg. birisi için 2.8 litreye karşılık gelir. Susamak, su içmemek için bir sebep değildir. Vücudumuzun en çok suya ihtiyacı vardır. Derimiz de öyle …

4-Aşırı Şeker Tüketimi: Endüstriyel tarım bize işlenmiş gıdalardan bir armağandır, şekerdir. Şeker, beslenme kalitesi düşük, vücuda kısa süre enerji veren ve daha sonra tekrar aç hissetmenize neden olan faydasız bir besindir. Ama lezzetli ve hayatımıza yerleşmiş, sağlıklı bir insanın zaman zaman şekerli yiyecekler yemesi sorun değil ama bunu çok tüketmek ne yazık ki vücudun dengesini bozuyor ve strese sokuyor ve stres altındaki cildimiz için iyi değil. .

Havuzlarda 5-Klor: Evet, klor bir dezenfektan ve suda çözünebilen zehirli bir gazdır. Çok fazlası cildimize, gözümüze, ciğerlerimize ve midemize zararlı olabilir. Saçımızı da etkiler ve boyalı saçlarda renk değişikliklerine neden olabilir. Havuzdan çıktıktan sonra hemen vücudumuzu klordan temizlemeliyiz. Temayı kısa tutmakta fayda var.

6-Gereksiz Kozmetik Kullanım: Vücudumuzu nemlendirmek için kullandığımız ürünlerin, makyaj malzemelerinin ve parfümlerin kalitesi çok önemlidir. Cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Her şeyi emer ve işler, yararlı olanın yanı sıra zararlı olanı da kullanır … Mümkünse seçici olmalı, organik ve doğal ürünler seçilmeli, aşırı ürün kullanımından kaçınılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here