Online müzik yarışması başlıyor! İşte detaylar…

Online müzik yarışması başlıyor! İşte detaylar...

Kepez Belediyesi, Türkiye ile müzik alanında bir yıl sürecek maraton ‘da belirlenecek olan ikinci heyecan 7 Eylül’de Eski Kent Müzik Yarışması’nda başlıyor. Türkiye’nin tüm 14 yaş ve üstü, amatör veya profesyonel müzisyenlerin açık çevrimiçi müzik yarışmasına her türlü katkısı Türk pop müziğinin ardından rock müzik kategorisinin heyecanı içinde yer alacak.

TÜM TÜRKİYE’NİN KATILIMI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, covid-19 salgını nedeniyle sanatsal üretimin ve bu yapımın seyircilerle buluşma yerlerinin değiştiğini söyledi. Başkan Uysal, bu süreçte evlerin sahne ve stüdyoya dönüştürülürken, web siteleri ve sosyal medya platformlarının konser salonlarına dönüştüğünü belirtti.
“Birçok müzisyen, hayranlarıyla internette buluşurken, gençler de yeteneklerini sergiliyor. Kepez Belediyesi olarak, dijital platformda müzik kategorisinde prodüksiyonu desteklemek için Türkiye’nin dört bir yanından katkılara açık farklı müzik yarışmaları düzenledik. Yarışmamız Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi’nin adını taşımaktadır. Bir yıl sürecek Kaleiçi Müzik Yarışması’nın 7 sahibi olacak. Ödülü bir haftalık Kaleiçi tatili olan yarışma ile müzik başta olmak üzere sanat ve sanatsal prodüksiyonlarla ‘Kaleiçi’ adını yan yana getirmeyi hedefliyoruz. “

YOUTUBE’A ETİKET YÜKLEME YAZIN

İki aydır farklı bir müzik kategorisinde, Türkiye’nin ilk dijital demokrasi uygulamaları Kepez Belediyesi’nin tüm aşamalarında oy kullanan adaylar, komsumeclisi.com üzerinden gerçekleşecek yarışmaya müzisyenlerin 1 Ocak 2019 tarihinden sonra eserleri ile katılabilecekleri kaydedildi. # kaleicioldtown hashtagli eserleri Youtube’a yüklemek ve komsumeclisi.com’daki formu doldurmak, yarışma için oylama komsumeclisi.com üzerinden yapmak yeterlidir.

ŞARKI DİNLE OYUNU KULLANIN

Yarışmanın ikinci kategorisi olan rock müzikte başvurular 7 Eylül’de başlayacak ve 13 Eylül Perşembe günü sona erecek. Başvuruda olduğu gibi oylama Türkiye’nin her yerinden katılmaya açık olacak. Kaleiçi Müzik Yarışmaları’nda rock’ın en iyisi 14 – 17 Eylül tarihleri ​​arasında yapılacak oylama ile belirlenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here