Getir Sat ve İndirimli Alışveriş Çarşıları açıldı!

Getir Sat ve İndirimli Alışveriş Çarşıları açıldı!

Kepez Belediyesi’nin kadınlara yönelik “Haydi Bayan Getir Sat” ve esnaf için “İndirimli Alışveriş Günleri” resmi açılışı yapıldı. Kepez Kent Meydanı’ndaki açılışa Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Kırtasiye ve Kitapçılar Esnaf Odası Mehmet Bayrak, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ve vatandaşlar katıldı. Açılışta Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yılını kutladı. Tütüncü, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman askerlerini, Cumhuriyetimizi bugüne getiren Türk büyüklerini ve 1000 yıldır yaşadığımız coğrafya için bizi vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. ve minnettarlık. “Hepsinin yerleri cennet olsun, yetkilileri yaşasın, ruhları kutsansın.”

Kepez’de renkli etkinlikler

İndirimli Alışveriş Günlerinin Kepezli esnaf, yurttaş ve halk için çok iyi geçecek bir etkinlik olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Hafta sonları farklı esnafların bir araya geldiği ve dostlarımıza güzel bir ortam sunan güzel bir esnaf çarşısını başlatıyoruz. Vatandaşlar indirimli alışveriş günleri kapsamında. Sadece çarşı değil, burada kurulan sahne de etkinlikler olacak. Kepez Kent Meydanı, her hafta sonu hemşehrilerimizi ve ziyaretçileri farklı bir sevinçle ağırlayacak. ” O konuştu.

Antalya’nın cazibe merkezi

“Her şeyden önce bu şehrin esnafına büyük önem veriyoruz, önemsiyoruz ve önemsiyoruz” diyen Tütüncü, “Burada satış yapan kardeşlerimizin her biri bu güzel şehrin esnafıdır. Yaptıkları alışverişin yanı sıra Dükkânlarında bu vesileyle esnaf odalarımızla birlik ruhuyla burada bambaşka bir seviyeye ulaşmış olacağız.Zamanla burası vatandaşlarımız için bir cazibe merkezi haline gelecek, bunu birlikte başaracağız. Geçtiğimiz hafta ayakkabıcı ve çantacı esnafımız buradaydı Bu hafta kitap ve kırtasiye esnafımız buradaydı.Ondan sonraki haftalarda ise her hafta sonu burada yapacağımız özel bir esnaf grubu için bir etkinlik düzenleyeceğiz. Esnaf Odaları Birliği ile plan yapıyoruz. Bu hayali burada gerçekleştirirken Kepez İndirimli Alışveriş Günleri tüm Antalya’nın dikkatle takip edeceği çok önemli bir nokta olacak. “ifadelerini kullandı.

Belediyelere örnek uygulama

Pandemi sürecinde Türkiye’de bir ilk tekrar konuşma sürecinde Kepez Belediyesi Başkanı Olduğuna dikkat çeken Kepez Belediyesi Başkanı, “Salgının ilk günleri, Nisan Mayıs ve Kepez Belediyesi’nde 3 aylık ticaretimiz Haziran ayında kiracılarımızı kira alabildi Hatta esnaflardan bir kuruş bile ve Türkiye’de tüm belediyelere örnek olarak gösterildi.Bu kararı verdikleri için belediye meclisi arkadaşlarıma içtenlikle teşekkür ediyorum, esnafımızın bize ihtiyacı olduğunda emrinde olmaya devam edeceğiz, bir şeye inanıyoruz. Esnaf toplumun temelidir, esnaf mutlu olursa, dükkânda para kazanırsa, esnaf gülümserse toplum mutlu olur, toplum güler, bu nedenle esnafımıza hareket sağlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın, kazançlarına bereket getirecek, önümüzdeki dönemde her adımı en iyi şekilde atmaya gayret edeceğiz ”dedi.

Kadın emeği ekonomik değere dönüşüyor

Tütüncü, Kepez Kent Meydanı’nda ikinci kez düzenlenen etkinliğinde, bu şehrin hanımları adına düzenlenen “Gelin Hanımlar Al Sat Pazarı” nda, “Bu Antalya’da önemli bir ihtiyacı karşılayacak bir çalışma olacak. Buna inanıyorum. Bir yandan ürünlerini bizzat pazara sunma fırsatı bekleyen hanımlar bir yandan da o bayanların pazara sunacağı ürünlerle tanışmak isteyen vatandaşlarımız oldu. Kadın ekonomisine ve aile bütçesine katkı sağlayan küçük ama anlamlı bir katkı olacak … Ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen tüm hanımlara gönlümüzün açık olduğunu burada ifade etmek isterim. Kadın emeğinin dönüşümü ile ilgili olarak. Belediyemiz ekonomik bir değere, özenle ve özenle mesleki programlar geliştiriyor. Bunlardan biri de bu çarşı. “diye konuştu.

Kepez’in kalbinde, Kepez Kent Meydanı

30 Ağustos 2019 akşamı açılışı yapılan Kepez Kent Meydanı’nın önemli olayların merkezi haline geldiğine değinen Tütüncü, “Şehirler, meydanlarında etkinlikler olan şehirlerdir. Dünyadaki tüm şehirlerin kalbi diyebileceğimiz meydanlara sosyal hareketlilik atılıyor. İşte 600 binden fazla nüfusu olan bu güzel şehrimiz Kepezimizi güzel bir meydan haline getirmek istedik. Orası oradaydı. Burası okulları, spor tesisleri, ibadethaneleri ve yaşam alanları, coğrafi özelliği yani Gündoğdu, Yenimahalle mahallesi ile Kepez’in merkezidir. Bu kare buraya uygundur. 60 dönümlük bu arsada sahiplik sorunları ile yıllarca gül bahçesine dönüşmeyi bekledi. Kararlıydık, çaba gösterdik, yorulmadan çalıştık. Bu kent meydanını Antalya’ya önemli bir değer olarak ekledik. “

Hafta sonları gönlünüzce alışveriş yapın

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu iki çarşının başlangıçta cumartesi günleri kurulmasının planlandığını ancak talepler doğrultusunda her iki çarşının da Cumartesi ve Pazar günleri 23: 00’e kadar açık olacağını duyurdu.

Meydan yoksa kentleşme tamamlanmadı

Açılışa katılan AESOB Başkanı Adlıhan Dere konuşmasına esnaf arkadaşı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür ederek başladı. Dere, 2004 yılında belediye meclisi üyesi olduğunu ve dönemin belediye başkanı ile Kepez Kent Meydanı alanı için çok çalıştıklarını, mülkiyet sorunu sorununu çözemediklerini ve çok sayıda paydaşın dahil olduğu bu alandan bahsetti. . Dere, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye buradaki sorunun çözülemediğini ve bu konuda çok çalıştıklarını da bildirdiklerini belirtti. “Bir mahalle ya da şehrin meydanı yoksa kentleşme bitmez” diyerek sözlerine devam eden Dere, “Başkanım bu fırsatı burada nasıl sağladı. Burayı bir kare yaparak sağladı. Pandemi nedeniyle yaşanan sıkıntıların ortasında başkanım bize fırsat verdi. Çarşıda kapıdan girdiğinizde yüzde 15 ve yüzde 30 indirim diyor. Neden indirim diyor? Hem kendi başına kazanacak hem de ekonomik zorluklar yaşayan vatandaşlarımıza ve tüketicilerimize fırsatlar sunacak. Bu fırsatı da sağlayan Kepez Belediye Başkanımız dedi.

Teşekkür Tütüncü

Antalya Kırtasiye ve Kitapçılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Bayrak yaptığı açılış konuşmasında kırtasiye esnaflarının pandemi sürecinde yaşadıkları zorluklara değinerek, bu süreçte esnafa büyük desteği için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.

Konuşmaların ardından her iki çarşı da kurdele kesilerek açıldı. Açılışın ardından Başkan Tütüncü, yanındaki heyetle çarşıları gezerek esnafla sohbet etti. Come On Ladies, Bring & Sell Günleri ve İndirimli Alışveriş Günleri’ne 20 kitap ve kırtasiye esnafı katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here