İlçe salgın denetim merkezi görev başında!

İlçe salgın denetim merkezi görev başında!

Kaymakam Ergün; Covid-19 salgını ile mücadelede salgının yayılmasını kontrol altında tutabilmek için kontrollü sosyal yaşam döneminin temel ilkelerine ve temizlik kurallarına uymanın büyük önem taşıdığını, maske ve mesafe ile tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen önlemler.

Bu kapsamda bu amaçla her iş kolu için sürekli denetimler ve “İşyeri Denetim Ekipleri” oluşturulmuş; Covid-19 teşhisi konması veya teması nedeniyle evde izole olan vatandaşlar tecrit şartlarına uyuyor ve vatandaşlar düğün, cenaze, plaj gibi bir araya geliyor. “Mahalle Kontrol Ekipleri” nin, gelebilecekleri her yerde pandemi kurallarına uyulmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulduğunu belirten Kaymakam Ergün, her türlü şikayeti içeren bir çağrı sistemi kurmak amacıyla “İlçe Salgın Kontrol Merkezi (İSDEM)” dedi. yapılabilecek ve ödüllendirilen tedbirlere uyan işyerleri vb. oluşturulduğu belirtildi.

Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, ilçede herhangi bir sorun yaşanmaması için herkesten özveriyle çalışmasını istedi.

Vatandaşlar, Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden veya 112, 155,156 numaralı telefonu arayarak covid-19 önlemlerine karşı durum veya davranışları il / ilçe salgın kontrol merkezlerine iletebilecekler.

Aksu’da hızla kurulan İSDEM ekipleri de çalışmalarına başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here