Sezonun şifresi: Sert savun, hızlı oyna!

Sezonun şifresi: Sert savun, hızlı oyna!

Muratpaşa Belediyespor bayan hentbol takımı 27 Eylül’de başlayacak Süper Lig hazırlıklarına devam ederken, teknik direktör Sarpaş hafta sonu Ankara’da yapılan fikstür atışlarını değerlendirdi. Covidien-19’un salgının etkisini azaltmak için yeni sezonunda, insanlığın normale döndüğü bir dönem olmasını dileyen Sarpaş, “Her sporcunun Türkiye’de ligde oynamasını ve takımın sağlığı ve başarısını diliyorum” dedi. .

Muratpaşa Belediyespor’un geleceğin yıldızlarını ortaya çıkaracak bir yapılanmada yaş ortalaması 20 olan bir takım olarak yeni sezona hazırlanmaya devam ettiğini belirten Sarpaş, şunları söyledi:

“Başkanımız Ümit Uysal’a, Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü yönetimine, Belediyemiz Spor İşleri Müdürlüğümüze ve hentbol şube yöneticilerimiz Özcan Yılmaz ve Ahmet Öztürk’e teşekkür ederiz. Pandemi döneminde bizim için güzel bir çalışma ortamı yarattılar. 20 Temmuz’da bir araya gelen ekibimizle bugüne kadar 4×4 Spor Merkezi’nde 41 antrenman ve eğitmenlerimiz ile kuvvet geliştirme, aerobik ve anaerobik dayanıklılık geliştirme, hız, çeviklik ve çeviklik geliştirme, hız, çeviklik ve çeviklik gerçekleştirdik. Salonda Sahada kazandığımız bu becerileri yansıtacak çalışmalarla yeni sezona hazırlanıyoruz. “

Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi sezonunda 27 Eylül’de Antalya Belediyesi ile açacakları Süper Lig’de ikinci takım adına isim hakkını alan Pazarspor Kepez Sarpaş, “Maçın ardından Anadolu Üniversitesi olacak. Zor olmadıkça girin. “Önce Avrupa Kupası maçımızı oynayacağız ve yoğun bir tempoda Yenimahalle, Yalıkavak ve İzmir Büyükşehir ile trafiği eşleştireceğiz.”

Bu sezon sahada hedefleriyle sonuna kadar mücadele eden, her saniye maç yapmak isteyen, sert savunmanın hızlı oynayan bir takım olduğunu dile getiren Sarpaş, “Tabii ki Türkiye de Avrupa Kupası olsun ister ileriye gitmek istiyoruz. Türk hentbolunun en iyi yolu, Türkiye liginin örnekleri gençlerimizin bir kısmına güveniyor, başarılı yatırımlar yapacağımızı göstermek istiyoruz. “Türk hentbolunun markasıyız, Türk hentbolunun geleceğiyiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here