Altın Portakal Sinema Okulu Başvuruları Açıldı!

Altın Portakal Sinema Okulu Başvuruları Açıldı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde sinemaseverlerle buluşacak olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin gençlik projesi Altın Portakal Sinema Okulu, geleceğin sinemacılarına hayallerine ulaşmalarında destek olmayı ve ilham vermeyi hedefliyor. Altın Portakal Film Okulu bu yıl Türkiye’deki üniversitelerde Radyo, Televizyon, Sinema, Medya, İletişim ve Görsel Sanatlar eğitimi veren 200 öğrenci seçilecek. Başvurular sonucunda seçilen öğrenciler için her sabah canlı dersler yapılacaktır. Sinema sektörünün önde gelen isimleri bu derslerde deneyimlerini öğrencilerle paylaşacak.

Festival, Altın Portakal Sinema Okulu’na gidemeyen sinemaseverleri de unutmuyor. Türkiye’nin videolara herkesin erişimi bittiğinde, sinemaseverlere ulaşmayı amaçlayan açık tartışmalar ve röportajlar olarak yayınlanacak. Bu videolar festivalin sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in geçen yıl belirttiği gibi, “Gençlik üretecek, Antalya gençlerle yükselecek” sloganıyla yola çıkan Altın Portakal Sinema Okulu için son tarih 11 Eylül Cuma. Sinema öğrencileri festival web sitesindeki başvuru formuna erişebilirler.

Başvuru formu için; https://tinyurl.com/yysl25e9

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here