Mobil Etkinlik Tır’ı ilçe ilçe gezip konser verecek

Mobil Etkinlik Tır’ı ilçe ilçe gezip konser verecek

30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği mobil konserlerle taçlandırılacak. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenecek konserler 26 Ağustos’ta başlayacak ve 30 Ağustos’a kadar sürecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası ile yerel sanatçılardan oluşan Cumhuriyet Orkestrası ilçeyi gezecek ve Antalyalılar 30 Ağustos coşkusunu evinde yaşıyor.

MOBİL KONSERLER BAŞLIYOR

Mobil konser programı bugün saat 18: 00’de Alanya ve Konyaaltı’nda başlayacak. Mobil Etkinlik Kamyonu 27 Ağustos Perşembe günü saat 18.00-22.00 arasında Manavgat-Side ve Muratpaşa’da konserler verecek. 28 Ağustos Cuma günü ise Cumhuriyet Orkestrası 18: 00’de Kepezliler ile buluşacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası Demre ve Kaş’ta olacak. Yöresel sanatçılardan oluşan Cumhuriyet Orkestrası 29 Ağustos Cumartesi günü Serik-Kadriye ve Belek sokaklarında gezerek Zafer Bayramı neşesini yaşatacak. ABBO ise 18.00-22.00 saatleri arasında Elmalı ve Korkuteli cadde ve sokaklarını gezecek. Republic Band 30 Ağustos Pazar günü Kepez halkına müzik ziyafeti sunacak.

MOBİL KURS DÜZENLENECEK

30 Ağustos Pazar günü kutlanacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda mobil kortej yapılacaktır. Cam Piramit otoparkından saat 17.00’de başlayacak olan kortejde klasik araçlar, arazi araçları, motorlar ve vosvolar yer alacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası öncülüğünde arabalar. 30 Ağustos kortej, Konyaaltı Caddesi, Işıklar Caddesi, Sampi Kavşağı’ndan sonra Laura’dan sağa dönerek Terra City’yi geçiniz. Dönüş yolunda gezici kortej, Özgürlük Bulvarı, Kırcami, Narenciye, Burhanettin Onat Caddesi, Mevlana Kavşağı, Yüzüncü Yıl Bulvarı ve ardından Migros Kavşağı’nı takip ederek Cam Piramit otoparkında sona erecek.

ANALİZ KEYFİNE KATILACAK

Atatürk’ün sevdiği şarkılarla icra edilecek kortej, Cam Piramit otoparkında bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile sona erecek. Pandemi önlemleri kapsamında Antalyalılar, ellerinde Türk bayrakları ile evlerinin ve iş yerlerinin balkonlarından korteje eşlik edebilecek.

HAVUZDA SES IŞIĞI GÖSTERİSİ

30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde Büyükşehir Belediyesi, kenti Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla süsledi. Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında bugünden itibaren 30 Ağustos Pazar gününe kadar Cumhuriyet Meydanı’ndaki ses ve ışık havuzunda her akşam 21.45-22.30 saatleri arasında Atatürk görselleri eşliğinde marşlar çalınacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here