Antalya kırmızı-beyaz!

Antalya kırmızı-beyaz!

Muratpaşa Belediyesi, 30 Ağustos Pazar günü kutlanacak olan Zafer Bayramı öncesinde her ulusal bayramda olduğu gibi şehrin yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerleri Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile donatıyor. İlk çalışma Muratpaşa Belediyesi hizmet binasının da bulunduğu ana ulaşım akslarından biri olan Tekelioğlu Caddesi’nde gerçekleştirildi.

Büyük Taarruz’un başladığı 26 Ağustos 98’inci yıl dönümünde başlayan çalışmalarla Tekelioğlu Caddesi’ndeki yol boyunca apartmanlara dev Türk bayrakları ve Atatürk posterleri asıldı. Öğle vakti biten çalışmaların ardından cadde bambaşka bir görünüme büründü. Muratpaşa Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı bayrak çalışması Güllük Caddesi’nde devam edecek.

Başkan Ümit Uysal, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla Büyük Taarruzun 98. yılını da kutladı. Başkan Uysal şunları söyledi:

“98 yıl önce bugün, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde, günün ilk ışıklarıyla Anadolu halkı, yüzyıllar geçtikten sonra bile unutulmaz bir destan yazdı. Bir kez daha şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here