Antalya'da partiler yasaklandı…

Antalya

Antalya İl Genel Sanitasyon Kurulu, eğlence partilerindeki ciddi artış ve bu partilerde Covid-19 önlemlerine uyulmaması nedeniyle olağanüstü toplandı.

Antalya sahillerinde, tüm su üstü (deniz, nehir, göl) platformlar, yapılar ve araçlar (yatlar, gezi tekneleri, dalış tekneleri, yüzer havuzlar, yüzme / güneşlenme platformları, ilkel yapılı ahşap gemiler, yolcu gemileri) organize köpük partisi ve duman / sis ve renkli toz vb. Şirket ile yapılan diğer toplu faaliyetlerin Covid-19 virüsünün bulaşması için uygun bir nemli ortam ve zemin hazırladığı kaydedildi.

Ayrıca bu faaliyetlerde maske kullanılmaması, sosyal mesafe kuralının ihlal edilmesi ve genel hijyen kurallarının sağlanmaması nedeniyle hastalığın bulaşma riskinin arttığı açıklandı. Kurul tarafından alınan karar gereğince tüm plajlarda, tüm su üstü platformlarda, yat ve gezi tekneleri gibi yapılarda ve araçlarda köpük partileri ve duman / sis ve renkli toz gibi ürünlerle eğlence partileri yasaklanmıştır.

HEM PARA HEM KAPATMA

Genel kolluk birimleri, liman yetkilileri, ilgili il / ilçe müdürlükleri ve belediyeler köpük, duman-sis ve renkli tozlarla yapılan eğlence partilerinin yasaklanması ile ilgili gerekli incelemeleri yapacaklardır. Yasağa uymayanlara Genel Hijyen Kanunun 282. maddesi gereğince 3 bin 150 TL, Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi uyarınca 392 TL para cezası verilecek. “Yetkililer tarafından alınan tedbirlere uymayan kişi iki aydan bir yıla kadar hapis cezasına çarptırılır” hükmüne göre adli mercilere suç duyurusunda bulunulacak.

Yasağı ihlal edenlerin faaliyet ruhsatları da bu kapsamda iptal edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here