Alanya'da yeni Covid-19 tedbirleri!

Alanya

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 (Yeni Tip Koronavirüs) ile mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Alanya Belediyesi, salgınla mücadele kapsamında personel ve vatandaşların güvenliğini sağlamak, olası riskleri önlemek veya en aza indirmek için seminer ve toplantılarla çalışmalarını sürdürüyor. COVID-19 önlemleri alınarak sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak düzenlenen eğitim seminerleri iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, insan kaynakları departmanı yetkilileri ve başkan yardımcılarının katılımı ve gözetimi ile gerçekleştirilmektedir.

PERSONEL VE ​​VATANDAŞ GİRİŞ-ÇIKIŞ ALANLARI AYRILMIŞTIR

Ülke genelinde vaka sayısının artmasının ardından Alanya Belediyesi giriş-çıkış noktalarında düzenlendi. Vatandaşlar ve belediye personeli için giriş ve çıkış noktaları ayrıldı. Vatandaşlar ön kapıyı kullanırken personel arka kapıdan girip çıkacak. Alanya Belediyesi ana girişinde vatandaşlar için hizmet ve bilgilendirme çadırı da kuruldu. Vatandaşlar belediyeye girmeden çadırda bekleyen Emlak Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü kadrosu aracılığıyla ilgili alanlarda işlerini halledebilirler. Gerekli görülmesi halinde belediye binasına kabul edilen vatandaşlar online hizmetler hakkında bilgilendirilmekte ve internet üzerinden işlemlerinden haberdar edilmektedir.

UZATMA ZAMANINDA MASKE TAKMAK ZORUNLUDUR

Alanya Belediyesi personelinin belediye sınırları içerisinde görev yaptığı süre içerisinde, zorunlu haller dışında maske kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Belirtilen kurallara uymayan ve gerektiğinde personel ve vatandaşların sağlığını tehlikeye atan personele karşı da disiplin işlemi yapılabilir. Kalabalık birimlerde personelin yıllık izinlerinin kullanılması sağlanarak yoğunluk azaltılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here