Doğum sonrası kiloları ile başı dertte olanlar! Bu haber size!

Doğum sonrası kiloları ile başı dertte olanlar! Bu haber size!

Sağlıklı bir gebelikte kadınların hamilelikte kilo alması normal ve doğrudur. Hamilelikle alınan kiloların verilmesi zaman alsa da doğumdan sonra rekor bir sürede bedenleri eski haline dönen ünlü anneler kırmızı halılara ve plajlara yönelebiliyor.

Çoğu annenin özel fitness eğitmenleri, kişiselleştirilmiş diyet programları veya spor yapmak için bolca zamanı yoktur. Ayrıca şunu da unutmayalım; Uzun vadede sağlıklı beslenme programları ve spor programları ile kilo vermek elbette mümkündür ancak vücudun eski formuna kavuşması her kadında aynı şekilde gerçekleşmeyebilir ve sporla giderilemeyen vücut deformasyonları olabilir.

Gebelikte alınan kilo ve vücudunuzdaki doğum sonrası deformasyonlar ile sorun yaşıyorsanız, dünyada bir trend olan ve pek çok ünlünün hamilelik öncesi vücut formuna kavuşacağına güvendiği Anne Estetiği ameliyatını tercih edebilirsiniz.

Anne Makyajı Nedir?

Annelik Estetiği ülkemizde ‘Annelik Estetiği – Doğum Sonrası Estetiği – Annelik Estetiği gibi isimlerle anılmaktadır. Annelik estetiği, Karın Germe ve Meme estetiğinin tek seansta yapıldığı ameliyata verilen isimdir. Anne estetiği, meme büyütme, meme küçültme, dikleştirme, karın germe ve liposuction ve liposuction operasyonlarını içerir.

Kim Anne Makyajı Yapabilir?

Doğum sonrası deformasyonlardan dolayı fiziksel veya estetik kaygıları olan her kadın anne estetiğine sahip olabilir.

Anne Makyajının Faydaları Nelerdir?

Özellikle çoğul veya çoğul gebelik ve doğum sonrası oluşan deformasyonlara çözüm sunar: gevşemiş karın, hacmini kaybetmiş sarkık göğüsler ve karın bölgesindeki çatlaklar. Çocuk sahibi olduktan sonra daha zinde, daha genç ve estetik bir görünüme sahip olmak, özgüven sorunu yaşayan kadınlar için çözüm sunar. Ayrıca aynı anda birden fazla işlemin yapılması ekonomik bir avantaj sağlamaktadır.

Anne Estetiği Hangi İşlemleri Kapsar?

Anne makyaj ameliyatları temelde Karın Germe ve Göğüs Estetiğini içerir.

– Karın Germe (abdominoplasti): Liposuction ayrıca tüm karın germe ameliyatlarında uygulanır. Liposuction ile belden, yanlardan ve sırt bölgesinden fazla yağ alınır. Doğum sonrası alt karın bölgesinde gevşeyen, sarkan ve gebelik çatlakları olan fazla deri karın germe ameliyatı ile giderilir ve üst karın bölgesindeki deri sıkılaştırılarak karın bölgesi yeniden şekillendirilir. Karın germe – Liposuction uygulaması ile daha düz, daha fit bir karın ve bel görünür. Ayrıca liposuction uygulaması ile diyet ve egzersize dirençli iç bacak, kol, alt bacak ve gıdı bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmaya da yardımcı olur.

Meme Estetiği: Doğum ve emzirme sonrası hacim kaybına uğramış sarkmış göğüsler için yapılan bir dikleştirme operasyonudur. Meme dokusunun yeterli olmadığı durumlarda meme hacmini artırmak için implantlar kullanılabilir.

Anne Makyajı Ne Zaman Yapılabilir?

Doğum sonrası anne estetiği doğumdan 6 ay sonra yapılabilir. Ancak anne emzirmeye devam ederse, en iyisi emzirmenin bitmesini beklemektir.

Annelik Estetiğinden Sonra Tekrar Hamile Kalır mısınız?

Annelik estetiğinden sonra tekrar hamile kalmanın bir sakıncası yoktur, ancak planlı bir gebelik varsa en iyisi hamilelikten sonra ameliyatı bırakmaktır. Operasyondan 1 yıl sonra gebelik planlanabilir.

Annelik Estetiğinden Sonra Hastanede Kaç Gece Kalacaksınız?

Anne makyajı ameliyatında 2 gece hastanede kalmak yeterlidir.

Anne Makyajından Sonra İyileşme Nasıl Olur?

Doğum sonrası anne estetiğindeki düzelme her ameliyattan sonra olduğu gibi kişiden kişiye değişmektedir. Ortalama bir hafta kişinin kendisini ani hareketlerden korumasını gerektirir. Karın germe hastalarının 3-4 gün eğimli yürümeleri ve karın bölgesinin gergin olmaması için yatmaları özellikle önerilir. Hekim tarafından verilecek korse ve sütyeni 6 hafta kullanmaları ve kontrollerini aksatmamaları önemlidir. Ayrıca karın ve göğüs bölgesindeki tüm dikişler deri altında bırakıldığı için ameliyat sonrası dikişlere gerek kalmaz. Sütür bölgesindeki izleri en aza indirecek krem ​​ve ameliyat sonrası ağrı ve ağrılar için reçete edilen ilaçların kullanılması gerekir.

Gebelik ve doğum sonrası deformasyonlarla mücadele ediyorsanız, ünlülerin bile eski vücut formlarına kavuşmak için estetik ve plastik cerrahiden yardım aldığını ve birçok kadının doğumdan sonra Annelik Estetiği tedavisini tercih ettiğini unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here