Turizm sektörüne istihdam katkısı…

Turizm sektörüne istihdam katkısı...

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 2019 yerel seçimlerinde vaat ettiği 123 projeden biri olan ‘Kepez Kariyer İş Geliştirme Merkezi’, kurulduğu günden bu yana iş arayanlara istihdam kapılarını açmaya devam ediyor. Kepez Kariyer İş Geliştirme Merkezi, Akdeniz İnsan Kaynakları Şirketi ile iş arayanları ve işverenleri bir araya getirdi. Kepez Kariyer İş Geliştirme Merkezi’ne başvuranlar, iş arayanlarla işverenlerin Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde buluştuğu toplantılara dahil edildi.

Merkez aracılığıyla davet edilenlerin iş görüşmelerini prestijli ve rahat bir ortamda yapabilmeleri sağlandı. Gün boyu süren görüşmelerin ardından garson, temizlikçi, bulaşıkçı, meydancı, bahçıvan ve benzeri görevler için personel Rixsos, Max Royal ve ICE Hotels’e alındı. Kepez Belediyesi’nin işverenlerle iş arayanları bir araya getirip istihdama katkı sağladığı Kepez Kariyer Merkezi, turizme 120 kişinin daha istihdam edilmesini sağladı.

Kepez Kariyer İş Geliştirme Merkezi

İş arayanlarla işverenleri buluşturan Kepez Belediyesi istihdam hizmetinden yararlanmak isteyenlerin öncelikle Kepez Kariyer İş Geliştirme Merkezi’ne başvurması gerekiyor. Şirketlerden gelen çalışan talepleri üzerine meslek ve yaş gruplarına göre aranan kriterlere en uygun adaylar seçilir. Kriterlere uyan adaylar işverenlerle Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde bir araya getirilir. İstihdama katkı sağlayacak ve iş arayanlara iş kapılarını açacak merkezin çalışmaları farklı iş kolları ve firmalarla devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here