Girişimci kadınlara büyük destek!

Girişimci kadınlara büyük destek!

Kepez Belediyesi, girişimci olmak isteyen kadınlara yönelik başlattığı bilgilendirme faaliyetlerini tamamladı. Kepez Belediyesi, 6-13-20 Ağustos tarihlerinde Kepez Kadın Koordinasyon Merkezi’nde girişimciliğe başlamak isteyen kadınları ağırlarken, bilgilendirme çalışmaları ile kadınlara hayallerinin peşinden gidebilecekleri anlatıldı. Girişimci kadınlar, emeğini ekonomik değere nasıl dönüştürebilecekleri ve Kepez Belediyesi’nin kendilerine sağlayacağı olanaklar hakkında bilgilendirildi.

Girişimci eğitim programları

Girişimci olmak isteyen birçok kadının katıldığı bilgilendirme faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün açıkladığı 5 ana başlık altında toplanan Kadın Kooperatifleri Destek Paketi hayata geçirilecek. Kadın Kooperatifleri Destek Paketi’nin ilk ayağı olan Girişimci Eğitim Programları başlatılacak. Kadınlara girişimcilik ve kooperatifçilik ile ilgili her konuda uzman eğitmenler tarafından eğitim verilecektir. Daha sonra Kooperatif Kuruluşlarına Destek, Üretim Süreçlerine Destek, Pazarlama Süreçlerine Destek ve Satın Alma Garantisi Programları ile kadınların bilinçli ve eğitimli girişimlerini yapmaları sağlanacak.

Kadın Kooperatifleri Destek Paketi

Girişimci Eğitim Programları; Özellikle aile ekonomisine üreterek ekonomiye katkı sağlamak isteyen girişimciler için kooperatiflerin faydalarını, örgütlü güç olmanın önemini, devletin kooperatiflere sunduğu fırsat ve fırsatları, kooperatiflere göre açıklayacak eğitim programları sunulacak. mevzuat. Eğitim Programları Ağustos 2020’de başlayacak.

Kooperatif Kuruluşlarına Destek; Kooperatif kurarak işbirliği kurmayı hedefleyen kadınlara, kuruluş aşamasında ihtiyaç duydukları tüm desteği içeren yardımlar sunulacak. Soruların yanıtlanması, rehberlik, hukuki destek ve kuruluşa yer tahsisi gibi konularda destek sağlanacaktır.

Üretim Süreçlerine Destek; Girişimcinin üretim aşamasında ihtiyaç duyduğu her türlü destek sağlanacaktır. Kaliteli üretim nasıl yapılır, nasıl marka olunur, hangi yerlerde uygun üretim yapılır.

Pazarlama süreçlerine destek; Kooperatiflere ürünlerini pazarlamak için cazip yerler sunulacak. Antalya Köy Pazarı, Halk Pazarı gibi gıda marketleri ve yenileri kurulacak. E-ticaret kullanarak pazarlama yapmak isteyenlere teknik destek sağlanacaktır. Ürünlerinin pazarlanmasında katılmak istedikleri Fuar ve Festivallere erişim desteği, girişimcilerin ürünlerini pazarlamaları için önemli fırsatlar olacaktır.

Satın Alma Garantisi Verme (Üret, al, getir, hadi); Kepez Belediyesi, satın alınan ürünler arasında yer alan ürünleri üreten kooperatiflerin ürünlerini satın almalarını garanti edecek. Bu, kooperatiflerin piyasa ihtiyaçlarına önemli bir destek sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here