Yaşlanmaya karşı PRP ve Mezoterapi kombinesi!

Yaşlanmaya karşı PRP ve Mezoterapi kombinesi!

PRP, trombositle zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen tedavi yönteminin kısaltmasıdır. Kişiden az miktarda kan alınarak özel bir tüpe alınarak elde edilen “Platelet Zenginleştirilmiş Plazma” nın santrifüj edilerek bileşenlerine ayrılması işlemidir. Mezoterapi, ilaçların, vitaminlerin, minerallerin, enzimlerin ve bitki özlerinin mikro iğneler ile cildin alt kısmına enjekte edilmesi işlemidir.

Dr. Meltem Ayran; Kısaca Prp kanınızdan aldığımız bir ürün, Mezoterapi ise ihtiyaca göre hazırlanmış bir kokteyl. Prp ve Mezoterapi uygulamalarını pratiğimde birleştiriyorum. Kişiye ve duruma bağlı olarak biriyle başlayıp diğeriyle arasına boşluk bırakarak devam ediyorum. Bazı hastalar yılda 1 kür PRP’ye ihtiyaç duyabilirken, diğerleri mezoterapi desteğine ihtiyaç duyabilir. Prp seansları 1 hafta-10 gün aralıklarla 3-4 seans, mezoterapi ise 5-7 seans olarak planlanabilir. ”

Dr. Ayran, “Ağızdan alınan takviyeler de önemli. Unutulmamalıdır ki saç dökülmesinin genetik nedenleri, altta yatan bir tiroid hastalığı, vitamin-mineral eksiklikleri, vücutta biriken toksinler ve ağır metaller, bazı ilaçlar vb. Durumu kötüleştiren nedenlerdir. Ayrıca kişisel alışkanlıklarınız, kullandığınız şampuan, yıkama sıklığınız ve hatta su kaliteniz saç kalitesini etkiler. ”

Dr. Meltem Ayran; “Rahat olmak ve hayatın akışına izin vermek hiç alışkın olduğumuz bir şey değil, ancak artık düzenli olarak meditasyon yapan ve iyi beslenen bir vücutta her şeyin her zaman iyi gittiğini bilimle ölçebiliriz,” diye ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here