Düğünlerde koronavirüs denetimi!

Düğünlerde koronavirüs denetimi!

Antalya’da corona virüs salgınına karşı çok boyutlu mücadelesini sürdüren Muratpaşa Belediyesi, pandeminin yayılmasını ve hastalığın sağlıklı insanlarla buluşmasını önlemek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Muratpaşa Belediyesi Emniyet Müdürlüğü ekipleri, incelemelerini restoranlar, kafeler, alışveriş merkezleri, düğünler gibi birçok kişinin bir araya geldiği yerlerde yoğunlaştırdı. Denetimler sırasında işyeri sahiplerine almaları gereken tedbirler hatırlatılırken, gerekli tedbirleri almayanlara ceza davası açılacağı belirtildi. Ekipler son zamanlarda Türk hamamı, sauna, berber, çay bahçesi, internet cafe, bilardo salonu ve ganyan bayi olmak üzere birçok farklı sektörden 620 işyerinde denetimler gerçekleştirdi.

Bu hafta sonu yeni vakaların kaynağı olarak gösterilen düğünlerde incelemeler yapıldı. Polisler düğünlerde yeni evli çiftleri tebrik edip ailelerini tebrik ederken, davetlileri maskelerini çıkarmamaları ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyardılar. Düğün ev sahiplerinin davetlilere denetimlerinin son derece uygun olduğunu belirterek, “Kimse mutluluğu birlikte yaşarken üzüntü yaratmak istemez” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here