Antalya Büyükşehir 3. Etap Raylı Sistem’de son durum…

Antalya Büyükşehir 3. Etap Raylı Sistem’de son durum...

Varsak’ı Otogar, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve şehir merkezine bağlayacak 3. Etap Raylı Sistem Projesinde Meltem Bulvarı-100. Yıl Bulvarı arasındaki bölümün (Eğitim ve Araştırma Hastanesi önü) doğu aksında çalışmalar hızla devam ediyor.

ASFALTTAN SONRA TRAFİĞE AÇILACAK
3. Etap Raylı Sistem çalışmaları kapsamında Tarık Akıltopu Caddesi doğu aksında yer alan Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde asfalt dökümü gerçekleştirildi. Ekipler, 1800 metre uzunluğundaki 7 metre genişliğindeki yolda yaklaşık 550 ton sıcak asfalt kullandı. İş makinelerinin ve ekiplerinin yoğun çalışmasının ardından asfaltlanan yolun, sınır çalışmalarının ardından kısa sürede trafiğe açılması hedefleniyor. Raylı sistemin geçeceği alanda çalışmalar hararetle devam ediyor.

RAYLAR HASTANE KAVŞAĞINA ULAŞTI
Meltem Bulvarı boyunca devam eden raylı imalat, Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağına ulaştı. Yoğun çalışmalarda rayların yönü hastane kavşağından Tarık Akıltopu Caddesi’ne (Eğitim ve Araştırma Hastanesi önü) dönmeye başladı. Yetkililer, çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ve rayların Ağustos ayı sonlarına doğru Falez Kavşağı’na ulaşacağını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here