MURGEM’e ön başvuru devam ediyor!

MURGEM’e ön başvuru devam ediyor!

Gençlerin umudu

Gençlerin sosyokültürel gelişimine katkı sağlamak ve eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla 2015 yılında Muratpaşa Belediyesi tarafından açılan Muratpaşa Gençlik Eğitim Merkezi’nde (MURGEM) lise mezunlarının ön kayıtları devam ediyor. 2015 yılından bu yana binlerce öğrencinin üniversite hayalini gerçekleştiren MURGEM, 2020 YKS’de yüzde 87,5’lik bir başarı oranına ulaştı ve ilk 10 bin öğrencisi arasında 5’i yer aldı.

140 lise mezunu

Pandemi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği yeni normallere göre hizmet verecek olan MURGEM’de lise mezunlarının ön kayıtları 31 Ağustos’a kadar devam edecek. Yeni normaller kapsamında 140 lise mezunu öğrenci 2020-2021 akademik yılında öğrenci sayısının azaltılacağı MURGEM’e kabul edilecek. 120 12. sınıf öğrencisinin ön başvurusu daha önce kabul edilmişti.

Gerekli belgeler

31 Ağustos’a kadar ön kayıt yaptırabilen lise mezunu öğrenciler; 3 adet pasaport fotoğrafı, 2020 YKS puan tablosunun bir çıktısı, diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi, Muratpaşa ilçesinde ikametgah belgesi, anne ve babaya ait gelir belgesi ve yoksa bunu gösterir belge çalışarak, Kızılsaray Mahallesi’ndeki MURGEM’e ön başvuru kaydı yapabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here