Antalya'da Üreten Eller Pazarı açıldı.

Antalya

Muratpaşa Belediyesi, kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarını desteklemeyi ve kadın emeğini görünür kılma ve maddi ödülünü bulmayı amaçlayan “Üretken Eller Pazarı” nın açılışını yaptı. El Üreten Pazarın ilk ziyaretçileri; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, eşi Ümran Uysal, CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülen Ercan oldu. Başkan Uysal; Burdur Salda Göllü Kadın, Korkuteli, 7K Kepez, Antalya Kadın İşletmesi, Antalya Engelli Anneler, Sanat Ustaları, Serik Kadın Kooperatifleri, Avrupa Engelli ve Yaşlı Yardım Konfederasyonu ile El Ele, toplam 315 katılımcı standlarını ziyaret etti. teker teker. Katılan kadınlar, Üretken Eller Pazarı için Başkan Uysal’a teşekkür etti.

Medeniyete doğru yürümek.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bir ülkenin medeniyet düzeyini belirleyen kriterlerden birinin kadının ekonomik ve fiziki güvenliği ve güvencesi olduğuna dikkat çekti; “Türkiye şartlarımız ne olursa olsun, medeniyet yürüyüşünü asla bozmamak ümidini asla yitirmemek asla bir ülke değildir. Bunun için hep savaşıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Uluslararası tanıtım.

Kadınların hayatlarını ve varlıklarını güvence altına almalarını, sosyo-ekonomik bağımsızlığının temeline ulaşma mücadelesinin bozulmadığını anlatan Cumhurbaşkanı Uysal, hep birlikte yapacaklarını söyledi; “El Üretmek Pazarı; Muratpaşa’mızda üretim yapan sizlerin tüketiciye doğrudan ve aracısız ulaşmanızı sağlamak çabalarımızdandır. Önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek olan internet televizyonumuzdan ürünlerinizin tanıtımı için bir zemin oluşturmayı planlıyoruz. Ulusal ve uluslararası düzeyde de internette tanıtım yapmayı planlıyoruz. Ürünlerinizin tüketiciye ulaşması için kanallar oluşturacak bir dizi uygulama planlıyoruz. Uluslararası kadın dernekleri ve kadın vakıflarının el yapımı ürünlerimizle ilgilenip ilgilenmediğini görmek istiyoruz.

Çünkü ürettiğimiz ve satışını yaptığımız ürünlerin çoğu sokakta esnaf tarafından da satılıyor. Dolayısıyla iç pazar rekabetinde varoluş kolaylığımız biraz sınırlıdır. Ama uluslararası bir düzen kurabilirsek, aslında bu alandan sorumlu bakanlıklar olan satış emri kurabilirsek, genel kamu idaresi konuya uzun zaman önce odaklanmak zorunda kaldı. Ama biz yerel yönetim olarak bu alana girip elimizden geldiğince bir şeyler yapmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde; Kadınlarımızın hem fiziksel hem de sosyoekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları, hayatta kalmaları, çocuklarını büyütmeleri ve varlıklarını sürdürmeleri için çabalarımız devam edecek. “

Her Cuma açılacak.

Sosyal mesafe kurallarına göre yerleştirilmiş 315 adet stant, küçük atölye ve giysi, takı ve çanta gibi aksesuarlar, el yapımı çarşaflar, yatak örtüleri, mutfak ve banyo takımları ve danteller, geleneksel el sanatları ürünlerinin yanı sıra hediyelik eşyalar, üretici sertifikalı kadınlar . Ayrıca çiçekler, salça, erişte ve makarna gibi ev yapımı yiyecekler de satıyor. El Pazarı Üretmek; Her Cuma 09.00-20.00 saatleri arasında açılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here