Muratpaşa Belediyesi’nden: Pandemi mücadelesinde yeni önlemler

Muratpaşa Belediyesi’nden: Pandemi mücadelesinde yeni önlemler

İnternet üzerinden de hizmet alabilirsiniz

Pandemi sürecinin ilk gününden itibaren halk sağlığını korumak için titizlikle çalışan Muratpaşa Belediyesi, son gelişmelerle ilgili yeni önlemler aldı. Muratpaşa Belediyesi’nin halk sağlığının korunması ve alınan tedbirler kapsamında; Vatandaşlardan belediyenin resmi internet sitesi, mobil uygulama veya 444 80 07 Turunç Masa çağrı merkezi üzerinden zorunlu haller dışında belediye hizmet binasına gelmeden önce iş ve işlemlerini yapmaları istendi.

Alternatif mutfaklardan yiyecek ve kuru yiyecekler

Hizmet binası dışındaki birimlerde de yeni düzenlemeler yapıldı. Pandemi sürecinde ilk günden itibaren her gün; 700 haneye ve ihtiyaç sahibi yaklaşık 3100 vatandaşa sıcak yemek sağlayan aşevi, tedbirler kapsamında geçici olarak kapatıldı. Aşevi kapalıyken; Belediyenin diğer birimlerinin mutfaklarında sıcak yemekler hazırlanarak yemek yapamayan vatandaşlara teslim edilecek. Daha önce aşçılıktan yararlanan ve yemek yapabilen vatandaşlara kuru gıda yardımı sağlanacak. Aşevinde gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra Eylül ayı ortalarında tekrar faaliyete geçmesi planlanıyor.

Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyaretçilere kapalı

Muratpaşa Belediyesi; Vatandaşların ve personelin sağlığını korumak amacıyla hizmet binasında bulunan belediye personel sayısının azaltılmasına da karar verildi. Hizmet binası içerisinde yer alan birimler, izinlerini kullanmak isteyen personelin işi aksatmamasını sağlayacaktır. Hizmet binasında ortak kullanım alanları için de düzenlemeler yapılmıştır. Tüm personel vatandaşların ozon odasının bulunduğu tek noktadan girişine izin verilecek. Muratpaşa Belediyesi, yeni tedbirler kapsamında; Ermenek İlçesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni de kapattı.

Komşularımızın sağlığı için

Vatandaşları evlerinden çıkarken maske takmaya çağıran Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Salgını kontrol altına alıp uyarılara uyarak atlatabiliriz. Komşularımızın ve personelimizin sağlığını korumak için bir dizi yeni önlem aldık. Personelimiz çalışırken de maske kullanacaktır. Komşularımız maske kullanmaya devam etmeli, sosyal mesafelerini korumalı ve hijyene dikkat etmelidir. “Belediye olarak aldığımız her önlem, komşularımızın ve personelimizin sağlığını korumak içindir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here