Barış Mahallesi'ndeki vadi yıkıldı!

Barış Mahallesi

Barış Mahallesi’nin kuzeyinde yer alan 2906 Sokak’ın doğu ve batı cepheleri arasındaki vadi ve kaya bariyeri nedeniyle uzun yıllar ulaşım sağlanamamıştır.

Fen İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda kaya ve vadi bariyerini kaldırarak açtığı yol ile caddeyi birleştirdi. Yörük Parkı’nın yanındaki vadide yapılan yol çalışmalarında bölgede tehlike arz eden büyük kayalar kırılarak tahliye edilirken; Yağmur suyu drenajı ile istinat duvarının yapıldığı vadi kazılarla dolduruldu. Kuzeyde 2906 Sokak ile 2908 Sokak arasına yeni bir yol yapılırken, 2096 Sokak ile 2837 Sokak arasına yaya ulaşımı için beton merdiven inşa edildi. Caddenin güney kesiminde yüksek kaldırım ve tel örgü çalışmaları ile araç ve yaya güvenliği için önlemler alındı. Yolun sıcak asfalt, parke kaplama ve aydınlatma işleri de tamamlandı.

Vadiye yeşil alan

Vadinin güney kesiminde yol çalışmalarının yapıldığı 1000 m2 alan yeşil alan düzenlemesi ile mahalle sakinlerinin kullanımına açıldı. Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bölgede yeşil alan çalışması başlattı. Ekipler coğrafi engelleri kaldırarak park alanını düzleştirir. Park alanı, inşa edilmekte olan istinat duvarı ile düzleştirilir. Parkta üzeri örtülü ahşap oturma mobilyaları, çocuk oyun ekipmanları ve outdoor spor ekipmanları yer alacaktır. 1000 m2 alan, çim ve çeşitli ağaç ve bitki türleri dikilerek yeşillendirilecektir. Parkın bu yıl tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde Barış Mahallesi’nde 3’ü yeni, 4’ü yenilenmiş olmak üzere 12 bin 853 metrekare yeşil alan yatırımı yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here