Alanya'da Belediye Başkanı virüse yakalandı, tedbirler arttı.

Alanya

Son zamanlarda ülke genelinde COVID-19 (Yeni Tip Koronavirüs) vakalarının artması nedeniyle yeni önlemler alınmıştır. Tedbirler kapsamında Alanya Belediyesi’nde çalışan personel ve belediyeye gelen vatandaşların COVID-19’a karşı güvenliğini sağlamak ve bina içerisindeki insan sirkülasyonunu azaltmak amacıyla girişteki danışma personeli Alanya Belediye Sarayı ve Emlak Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü ve Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü yetkilileri ile hizmet çadırı kuruldu.

ALINAN SOSYAL MESAFE ÖNLEMLERİ

Sosyal mesafe kurallarına göre tasarlanan hizmet ve bilgilendirme çadırında, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerine göre diğer birimlerden personel çağrılabilen servis noktası aracı ile belediyedeki insan sirkülasyonunun azaltılması hedefleniyor. Ödeme gibi zorunlu hizmetler için vatandaşların ateş ölçümü sonrası binaya girmelerine izin verilmektedir.

“HEM VATANDAŞ HEM PERSONEL GÜVENLİĞİNİ ÖNEMİYORUZ”

Oluşturulan hizmet noktası hakkında bilgi veren Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Erdoğan; “Alanya Belediyesi olarak tedbirlerimize bir yenisini daha ekledik. Vatandaşlarımızın yoğun talep gördüğü birimlerimizin personeli ile yeni bir hizmet alanı kurduk. Vatandaşlarımıza daha etkin ve hızlı hizmet vermeyi hedeflediğimiz çalışma ile belediye içindeki dolaşımı azaltmayı hedefliyoruz. Güvenliği ön planda tutarak bu önlemlere yenilerini ekliyoruz.

Vatandaşlarımızdan maske ve sosyal mesafe önlemlerine dikkat etmelerini istiyoruz. Ayrıca hizmetlerimizin tamamına yakınının online sistem ile sağlandığını hatırlatır, vatandaşlarımıza belediyeye gelmeden önce online kanalları denemelerini tavsiye ederim. ” dedim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here