Önce zahmet sonra konfor!

Önce zahmet sonra konfor!

Kepez Belediyesi, koordine ettiği doğalgaz ve elektrik altyapısının yapımına uygun olarak yapımı tamamlanan mahallelerin yaşam konforunu artırıyor.
Geçtiğimiz günlerde Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün gaz dağıtım şirketi Enerya ile yaptığı görüşmede Teomanpaşa Mahallesi’ne doğalgaz müjdesi verildi. Başkan Hakan Tütüncü, Kurban Bayramı’ndan sonra mahallede doğalgaz ve elektrik nakil hatları için altyapı çalışmalarına başlanacağını duyurmuştu.

Mahalle inşaat alanına dönüştü

Tatil haftasının ardından Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi, mahalledeki elektrik nakil hatlarını yeraltına almaya başladı. Gaz dağıtım şirketi elektrik altyapı inşaatının tamamlandığı caddelerde doğalgaz hattı kazı çalışmalarına başladı. Altyapı çalışmaları gerekli tüm güvenlik önlemleri alınarak yapılır. Kepez Belediyesi koordinatörlüğünde yürütülen altyapı çalışmalarında hatlar döşendikten sonra hafriyat alanları hızla kapatılıyor. Altyapı inşaatlarının bu yıl içinde tamamlanması planlanıyor. Kepez Belediyesi, altyapı tamamlandıktan sonra kazılan alanların asfaltını dökecek.

Kepez’den 100 binden fazla konuta doğalgaz

Başkan Tütüncü, yapılaşmaya uygun olarak yapımı tamamlanan mahalleleri modern kent hizmetleriyle buluşturmaya önem verdiklerini söyledi. Onlarca mahallede gaz ve elektrik dağıtım şirketleriyle yaptıkları işbirliği sonucunda elektrik ve doğalgaz altyapı çalışmalarının tamamlandığını hatırlatan Tütüncü, “Antalya’da doğalgaz kullanan ilk ilçemiz olduk. Kepez’in doğalgaz ağını her geçen gün genişletiyoruz. 22 mahallede 100 binden fazla konuta doğalgaz getirdik. Teomanpaşa Mahallesi sakinlerimizi temiz ve konforlu enerji ile buluşturuyoruz. Böylece 68 mahallesi olan Kepez’de 23 mahalleye doğalgaz getirdik. Önümüzdeki günlerde doğalgaz şebekesine yeni mahalleler ekleyeceğiz. Elektrik ve doğalgaz altyapı çalışmaları Teomanpaşa Mahallemiz için hayırlı olsun. “

Çaba sonra konfor

Altyapı çalışmaları nedeniyle mahalle sakinlerinin sorun yaşamaması için gerekli önlemlerin alındığını kaydeden Tütüncü, “Vatandaşlarımız altyapı çalışmalarında bir takım zorluklar yaşıyor. Bu zorlukları en aza indirmek için gerekli önlemleri alıyoruz. Rahat bir şehir hayatına sahip olmak için biraz sıkıntıya katlanmamız gerekiyor. Sabrın sonu barıştır. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte sakinlerimiz modern, güzel bir mahalleye kavuşacak. “ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here