Büyükşehir Belediyesi’nden ödüllü yarışma!

Büyükşehir Belediyesi’nden ödüllü yarışma!

Yarışma, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım planlaması ve toplu taşıma sistemini iyileştirmeyi, bisiklet ve yaya yollarını artırmayı, vatandaşları bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım araçlarıyla seyahat etmeye teşvik etmeyi ve aktif katılımı sağlamayı hedefliyor.

Eylül 1622 arasında tüm dünyada belirli bir tema ekseninde kutlanan bu yılki Avrupa Haftası’nın teması “Herkes için Sıfır Karbon Emisyonu Hareketliliği” olarak belirlendi. Türkiye’nin Avrupa Hareketlilik Haftası 14’e katılımını belirten Büyükşehir Antalya Büyükşehir Belediyesi de bu bağlamı bünyesine dahil edebilen belediyelerin kentsel çözümlerini ve özellikle gençlerle işbirliğini geliştirmek için “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Ödüllü Proje” Rekabet “sürüyor.

7 EYLÜL’DE SONA EREN BAŞVURULAR

Ödüllü yarışma başvuruları 7 Eylül 2020’de sona eriyor. Kazanana bir elektrikli scooter, ikincisi için bir bisiklet ve üçüncüsü için bir scooter verilecek. Yarışma, vatandaşlar ve özellikle gençler arasında sürdürülebilirlik, takım çalışması, proje geliştirme, problem çözme, liderlik ve sorumlu vatandaşlık konularında farkındalık yaratmayı hedefliyor. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya katılım, Antalya sınırları içinde uygulanabilecek sürdürülebilir fikirlerle sağlanacak. Yaş sınırı olmayan yarışmaya her katılımcı bir fikir ile katılabilecektir. Katılımcılar, yarışma hakkında detaylı bilgiye ve yarışma katılım formuna matchupantalya.org adresinden ulaşabileceklerdir.

PROJE FİKİRLERİ DEĞERLENDİRİLECEK

Yarışmanın temel amacı, Antalya’da sürdürülebilir kentsel hareketlilik, bilgi ve deneyim aktarımı, teknolojik gelişmelerin gelişimi ve halkın yeni ulaşım modlarını benimseme arzusu, gelenekselden geçişin benimsenmesi konularında iyi uygulama örnekleri uygulamaktır. Sürdürülebilir ulaşım hedefleri ve hareketlilik için özel araç sahipliği modelini yeni toplu taşıma hareketliliği türlerine. Güncel trendlerin takibi olarak belirlendi. Katılımcıların dünyadaki ulaşım sorunlarını yakından tanımaları, büyük resmi kendi yerlilerindeki problemlerle ilişkilendirmeleri ve şehir içi ulaşımda hangi adımların atılabileceği konusunda düşündükleri hedefleri belirleyerek proje fikirleri üretmeleri beklenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here