Kadın emeği değerini bulacak

Kadın emeği değerini bulacak

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, kadınların el yapımı ürünleri doğrudan tüketiciyle buluşturacağı ‘Üretken Eller Pazarı’, Şirinyalı Kapalı Çarşı’da açılıyor. Her Cuma 09.00 – 20.00 saatleri arasında kurulacak “El Üreten El Pazarı”, ilk kez 21 Ağustos saat 11.00’de Şirinyalı Kapalı Çarşı’da açılacak.

Açılış için gün sayan Üreten El Pazarı’nda; Kadın girişimcilik kooperatifleri, Muratpaşa sınırlarında yaşayan, el işi ürünler üreten kadınlar ve Muratpaşa Belediyesi’nin mesleki eğitim ve sanat kurslarına katılan ve üreten kadınlar olacaktır. 350 kadının başvurduğu El Üreten Pazarda; kooperatiflere ve kadınlara ücretsiz stant tahsis edilecektir.

Bir markaya ait fabrikasyon üretim veya gıda satışına izin verilmeyecek pazarda kadınlar; Yemekten çiçeğe, mobilyadan aksesuara, geleneksel el sanatlarından dekorasyon ve hediyelere kadar pek çok el yapımı ürünü satabilecek.

Yeni normlara göre kurulacak pazarda; Yerleşim sosyal mesafe kurallarına göre yapılacak olup, maske, eldiven ve hijyen malzemesi kullanımı zorunlu olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here