Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçildi.

ANTAB Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı

Başkan Böcek, “Turizm için omuz omuza çalışacağız” dedi

Antalya’nın tüm ilçelerini kapsayan ve şehrin tanıtımına yönelik faaliyetleri bütüncül bir yaklaşımla yürütmeyi amaçlayan birliğin başkanlığına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçildi. Başkan Böcek, “Tüm gücümüzle turizm için çalışıyoruz. ANTAB Sendika Başkanı rolünde tüm üyelerimizle omuz omuza çalışacağız ”dedi.

Batı Antalya Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB) olarak faaliyet gösterirken, Antalya Büyükşehir’in girişimleri ile Antalya’nın tamamını kapsayacak çalışmalar yürütmek üzere yola çıkan Antalya Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (ANTAB) Belediye Başkanı Muhittin Böcek, toplantı yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan genel kurula ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve turizmciler katıldı.

YAPILAN SEÇİMLER

ANTAB’ın olağanüstü genel kurul toplantısında sendika başkanı, başkan yardımcıları, meclis katipleri, meclis üyeleri ve komisyon üyeleri seçildi. ANTAB Başkanlığına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçilirken, Meclis 1. Başkan Yardımcılığına Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 2. Başkan Yardımcılığına Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç seçildi. Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk ile turizmci Şinası Gürocak’ın Mahkeme Katiplerine seçildiği genel kurulda; Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Gürsel Güler, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve turizmci Cem Özcan meclis üyeleri olarak belirlendi.

KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Komisyon üyeleri de ANTAB Genel Kurulu’nda belirlendi. Plan Bütçe Komisyonu; Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Yüksel, Kepez Belediye Meclis Üyesi Elif Derya Canbulut, Setur Marina Antalya Müdürü Murat Ziya Baykal, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ve Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Canan Keleş ve Gazipaşa Belediye Meclis Üyesi Zafer Tan, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve turizm profesyoneli Oğuz Okuducu seçildi.

“BİRLİĞİ SİYASETİN ÜZERİNDE TUTARIZ”

Seçimlerin ardından ANTAB Başkanı olarak ilk açıklamasını yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya için en önemli sektörlerden biri olan turizmi iş birliği içinde bir üst seviyeye taşımanın öncelikli hedefi olduğunu belirtti. , “Bugün siz değerli turizmcilerimiz, Belediye Başkanlarımız ve Meclis üyelerimiz ile birliğimizin genel kurulunu gerçekleştirdik. Turizm başkentimiz Antalya’da turizm birliği olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Birliğimizi siyasetin üstünde tuttuk, her görüşten dostumuz var. İyi işler yapmaya çalışacağız ”dedi.

“TÜRK TURİZMİNE İYİ OLUN”

Başkan Böcek, “ANTAB Başkanlığına geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu Turizm Birliği’ni iki yerel yönetim olarak uzun yıllar devam ettirdik. Yurt içi ve yurt dışı fuarlara katıldık. Yasaya göre, iki yerel yönetim olmadan sendika yoktu. Bu birlikteliğimizi sürdürmemize yardımcı olan Konyaaltı Belediye Başkanımız Semih Esen ve Döşemealtı Belediye Başkanımız Turgay Genç başta olmak üzere emeği geçen ve destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Umarım birliğimiz Türk turizmine hayırlı olur ”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here