Teomanpaşa’ya doğalgaz müjdesi

Teomanpaşa’ya doğalgaz müjdesi

Doğalgazda 23. bölge, Teomanpaşa

Kepez ilçesine bağlı Teomanpaşa Mahallesi sakinleri en çok talep ettikleri doğalgaz hizmetini alıyor. 22 mahallede 100 binden fazla konuta doğalgaz getirildiğini bildiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Teomanpaşa ilçesinin doğalgaz ihtiyacını karşılamak için çalışmalara başladıklarını belirtti.

Başkan Hakan Tütüncü, Kurban Bayramı’ndan önceki hafta gaz dağıtım şirketi Enerya temsilcileriyle bir görüşme yaptı. İlçede doğalgaz yatırımlarının planlandığı toplantıda, Teomanpaşa ilçesinde doğalgaz çalışması yapılmasına karar verildi. Başkan Hakan Tütüncü, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, elektrik nakil hatları ve doğalgaz çalışmalarının festivalin ardından Teomanpaşa Mahallesi’nde başlayacağının müjdesini verdi.

Çalışmalar başladı

Bayramın ardından ilk hafta elektrik ve doğalgaz altyapı çalışmalarına başlandığı, bu kapsamda mahalledeki elektrik iletim hatlarını ilk olarak Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi’nin üstlendiği öğrenildi. Bu çalışmanın tamamlanmasının ardından gaz dağıtım şirketi Enerya, doğalgaz boru hatlarının döşenmesine başlayacak. Altyapı çalışmalarının bu yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Modern altı bina hizmetleri başladı

Altyapı çalışmalarının Teomanpaşa Mahallesi için hayırlı olmasını temenni eden Başkan Tütüncü, “İnşaatına uygun olarak yapımı tamamlanan Teomanpaşa Mahallesi sakinlerinin en önemli beklentisi doğalgazdı. Şimdi bu beklentiyi karşılıyoruz. Elektrik iletim hatları da mahallemizde yeraltında. Böylelikle modern şehirlerdeki altyapı hizmetlerini Teomanpaşa Mahallesi sakinlerimizle buluşturacağız. ” O konuştu.

100 bin konut için doğalgaz

Kepez’i 2009 yılında doğalgazla tanıştırdıklarına işaret eden Tütüncü, yaptığı açıklamada, “Antalya’da doğalgaz kullanan ilk ilçemiz olduk. Kepez’in doğalgaz ağı her geçen gün büyüyor. 22 mahallede 100 binin üzerinde konuta doğalgaz getirdik. Şimdi 23. ilçe Teomanpaşa olacak. Önümüzdeki günlerde doğalgaz ağımızı genişletmeye devam edeceğiz. Çevreci belediye yönetimi adına 2009 yılından beri çok önemli çalışmalar yaptık. Ama bunların en önemlisi Antalya’da doğalgaz kullanan ilk ilçemiz oldu. Dünya gelişiyor ve değişiyor. Şehirlerimiz modernleşiyor. Doğal gaz artık modern çağın temiz enerjisidir. Kepez, doğalgaz ağını her geçen gün güçlendirmeye devam ediyor. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here