Rus kaleci Darina, antrenmanlara başladı.

Rus kaleci Darina, antrenmanlara başladı.

EHF Kupası bu sezon Türkiye’yi Avrupa Kadın Hentbol Süper Ligi’nde temsil edecek iddialı takımdan Kepez Belediyespor antrenman salonuna başladı. Yeni transfer Rus kalecisi Darina Shulega, Düzlerçamı Milli Parkı Deck Cliff’te uzun mesafe koşu eğitimi ile yeni sezon hazırlıklarını başlatan Paşa’nın Melekleri ekibiyle çalışmaya başladı.

24 yaşındaki Rus milli kaleci Darina, antrenmandaki hızı ile dikkatleri üzerine çekerken, takımla yakaladığı uyum teknik ekibi memnun etti. Antrenör Sarpaş, Deck Cliff’te başladıkları yeni sezon hazırlıklarına 4×4 Spor Merkezi’nde güç, dayanıklılık ve hız testleri ile devam ettiklerini söyledi. Bu testlerde ortaya çıkan verilerle antrenman programını yeniden düzenlediklerini belirten Sarpaş, “Şimdi salonda toplu adaptasyon, pas ve top tutma gibi becerilerin geliştirilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“Genç kalecilerimize örnek bir transfer yaptık”

Tüm transferlerin takıma katıldığını ve oyuncuların çok heyecanlı olduğunu belirten Sarpaş, yeni transfer Darina Shulega’nın takıma büyük katkı sağlayacağını ve takımdaki genç kaleciler için güzel bir örnek olacağını söyledi. Sarpaş, “Genç kalecilerimiz için örnek bir transfer yaptık. Diğer kalecilerimiz için model olacak ve gelişimlerine katkı sağlayacak ”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here