ODTÜ Gençlik Parkı ile iki hayali de gerçekleşti!

ODTÜ Gençlik Parkı ile iki hayali de gerçekleşti!

ODTÜ Gençlik Parkı, Muratpaşa’nın Çağlayan Mahallesi’nde 1050 metrekare alan üzerine kuruldu. 2017 yılının Haziran ayında gerçekleştirilen ve genç uzun vadeli işbirliği sonuçları ile gerçekleştirilen ve içlerinde yer alan ve Türkiye’ye katkı sağlayacak parkta bireyleri bilgisayar haline getirmeyi hedefleyen, İngilizce eğitim, gitar, satranç, tiyatro ve dans gibi alanlarda eğitimler de uygulandı. LDS hazırlık programı verildi.

HER İKİ HAYAL

Kepez Belediyesi, Adalya Vakfı ve ODTÜ Gençlik Parkı’nın ücretsiz gönüllü uygulaması olan bir eğitim modelinin desteğiyle, bu yıl Türkiye tarafından yapılan yks ‘975’inciliginde en iyi notu elde etti. Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi’nden mezun olan Yılmaz Mert Tamer, elde ettiği başarı ile iki hayaline ulaştı. Yılmaz Mert hem çok istediği tarih bölümünde okuyacak hem de hayali olan ODTÜ’ye gidecek.

‘İNSANLAR BURADA ÇOK İYİ’

ODTÜ hayalinin 11. sınıfta Ankara’ya yaptığı okul gezisi ile başladığını anlatan Yılmaz Mert, “Tarih bölümü olduğunu öğrendiğimde ‘Burada okumalıyım’ dedim. Yılmaz Mert, okullarında yaptıkları bir tanıtımla ODTÜ Gençlik Parkı’ndan haberdar olduğunu belirterek, “Sonra buraya gelmeye başladım. Buradaki insanlar çok güzeldi, atmosfer çok güzeldi. ODTÜ Gençlik Parkı ile soruları daha hızlı çözebilmek için daha organize çalışmama katkı sağladı. “Akşam saat 11: 00’e kadar soru çözdüğümüz zamanlar oldu.”

‘HER ÇOCUK BAŞARILI’

ODTÜ Antalya Mezunlar Derneği Başkanı Yıldırım Şimşek, ODTÜ Gençlik Parkı’nın 2. dönem mezunlarını verdiğini belirterek, “Bu dönem normal bir süreç izlemedi. Salgın nedeniyle ciddi sorunlar yaşadık. Ama bir dereceye kadar Türkiye’yi elde etmiş öğrencilerine rağmen. Öyle görünüyor ki diğer arkadaşlarımızdan en az 3 – 5 ODTÜ kazanacak ”dedi. ODTÜ Gençlik Parkı’nın öğrencilerin nerede kazanacaklarından çok nasıl bir insan olacakları ile ilgili olduğunun altını çizen Şimşek, “Onlara sevgiyi, saygıyı, insan ilişkilerinde güçlü olmayı, kendi karakterlerini oluşturmayı ve hedefler koymayı öğretmeye çalışıyoruz. “Bu hedefe ulaştığımız her çocuk bizim için başarılıdır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here